Google CEO'su Sundar Pichai, 2022'nin Kod Konferansı'nda kırmızı bir sandalyede otururken gösteriliyor.

İşçilere, çok paranız olduğunda eğlencenin paraya mal olması gerekmediğini söylemek kolay, diyebilirim.
Fotoğraf: Jerod Harris (Getty Resimleri)

Google CEO’su Sundar Pichai, dünyanın en zengin şirketleriBüyük Teknoloji devi çalışırken büyük ihtimalle çalışanlarına paradan bahsetmek istemiyor. ortasında maliyetleri düşürmek ve işe alımları yavaşlatmak. Ancak, çalışanlar sorduğu için, onlardan bir şey yapmalarını istiyor: “eğlence”yi “para” ile eş tutmayı bırakın.

Pichai’nin yorumlarıbu hafta başlarında tüm şirketle yapılan kapsamlı bir toplantı sırasında yapılan bir toplantıda ortaya çıktı. CNBC’den yeni raporbu toplantının bir ses kaydını aldı. Pichai’nin New York’ta Google çalışanlarının canlı katılımıyla gerçekleştirdiği toplantıdaçalışanlar CEO’ya, özellikle bir anda seyahatleri kısıtlayarak ve eğlence bütçelerini ve ayrıcalıklarını azaltarak şirketin kendilerini neden “nikelleştirdiğini” sordu. şirketin “rekor karları ve devasa nakit rezervleri” olduğu zaman.

Yanıt olarak, Google şefi, şirketin son on yılın en zorlu makroekonomik durumlarından birinin ortasında “biraz daha sorumlu” olduğunu söyledi.

Toplantının başka bir noktasında Pichai, maliyet düşürmenin iş yerindeki eğlenceyi nasıl etkilediği. Şirketin kültüründe ve avantajlarında yapılan değişiklikleri haklı gösterme girişiminde Google’ın “küçük ve dağınık” olduğu günlere atıfta bulundu.

CNBC tarafından bildirildiği üzere toplantıda Pichai, “Google’ın ne zaman küçük ve huysuz olduğunu hatırlıyorum” dedi. “Eğlence her zaman olmadı – eğlenceyi her zaman parayla eşitlememeliyiz. Bence çalışkan bir girişime girebilirsiniz ve insanlar eğleniyor olabilir ve bu her zaman paraya eşit olmamalı.”

Şirket avantajlarıyla ilgili soru temelsiz değildir. Yıllardır Google’daki ve diğer yerlerdeki Büyük Teknoloji çalışanları, en azından biz köylüler için akıllara durgunluk veren avantajlardan yararlandı. Bunlara yerinde masaj terapistleri, yemek kursları, evde fitness ve sanat programları dahildir. “Faydalar” sayfası Google Kariyer’de.

Bazı yağmaların güle güle gitmesine rağmen, bu avantajlardan herhangi birinin kaybolup kaybolmayacağı belli değil.. Herkesin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Google yetkilileri, çalışanlara daha küçük ve daha resmi olmayan tatiller ve Yeni Yıl kutlamaları beklemelerini ve onlara özellikle “yukarı çıkmamaya çalışma” talimatı verdi.

Seyahat kısıtlamalarıyla ilgili olarak, bazı Google çalışanları çalışanlara söylemenin çelişkili olduğuna dikkat çekti. şirketin ofise dönüş politikasına uymak zorundaydılar, ancak daha sonra “seyahat etmeye” veya “şahsen bağlantı kurmaya” gerek olmadığını da vurguladılar. Nisan ayında Google, çalışanların en azından fiziksel ofislerinde olması gerektiğini duyurdu. Haftada üç gün.

Pichai, yeni seyahat politikasının ideal olmadığını anladığını söyledi. Birbirlerini şahsen görmenin çalışanların daha iyi çalışmasına yardımcı olacaksa, bunu zaman zaman yapabileceklerini açıkladı.

Google şefi, “Ekibinizi bir süredir görmediyseniz ve şahsen bir araya gelerek işinize yardımcı olacaksa, bunu yapabileceğinizi düşünüyorum” dedi. “Bence bu yüzden seyahate hayır demiyoruz, takımlara takdir hakkı veriyoruz.”

Özellikle Google yetkilileri, şirketin çalışan zamları, öz sermaye ve ikramiyeler konusunda herhangi bir değişiklik yapmayı planlamadığını ve rekabetçi olabilmemiz için çalışanlara “piyasanın en üst noktasından” ödeme yapmaya devam edeceklerini belirtti. ”

Pichai, duyguyu yineledi ve şirketin “bağlı” olduğunu söyledi. almak çalışanların bakımı. Bu, muhtemelen 2021’de toplam tazminat kazanan en yüksek gelirli yöneticilerini içerir. ana şirkete göre en az 14 milyon dolar ve 28 milyon dolardan fazla Alfabenin dosyaları Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile. Pichai’nin toplam tazminatı geçen yıl 6.3 milyon dolardı.

Google şefi yanıt vermedi çalışan soruları şirketin yönetici tazminatını kesip kesmeyeceği hakkında.

Gizmodo, Cumartesi günü yorum yapmak için Google’a ulaştı ancak yayınlandığı sırada bir yanıt alamadı.genel-7