Rakamlar iyi: Deezer ücretli bir strateji seçti. Fransız yayın devi devam ediyor güçlü pazarlarına odaklanmakyani Fransa, Almanya ve Brezilya kayıplarını azalttığını duyurdu.

Deezer Fransa, Almanya ve Brezilya’ya bahse girer

Karmaşık bir halka arzdan ve parkurun açılmasından sadece birkaç saat sonra (%35’lik güzel bir düşüş) hırpalanmış bir eylemden sonra, Deezer sudan çıkıyor. Grup, kayıplarını azaltıyor ve 2025 yılına kadar başabaşa gelmeyi planlıyor. Bu karlı strateji, özellikle güçlü seçimlerin bir sonucudur. Deezer, üç yüksek potansiyel pazara odaklanmaya karar verdi: Fransa, Almanya ve Brezilya. Binaen yankılar Fransız müzik akışı öncüsü, 2025 yılına kadar başa baş hedefine ulaşmak için hem ortaklıklara hem de canlı aboneliklere güveniyor “.

Aynı kategoride

Hindistan'da bir şehir.

Hindistan, yarı iletken üreticilerini kendi topraklarına çekmek için tüm engelleri kaldırıyor

Resmi basın açıklamasında Deezer, 51,9 milyon Euro’luk net zararı duyurdu. Yüksek kalsa bile, izliyoruz 8,8 milyon euroluk iyileştirme geçen yılın aynı dönemine kıyasla. Brüt işletme fazlası negatif kalırken, aynı zamanda iyileşiyor. Fransız devi, bu iyi sonuçların özellikle ” Grubun artık bir öncelik olarak görmediği pazarlarda pazarlama harcamalarında azalma: özellikle Meksika ve Körfez ülkeleri “. Açıkça Deezer’ın abone kaybetmesine yol açan bir strateji.

Gerçekten de, belirli ülkelerdeki pazarlama çabalarını azaltmaya yönelik bu karar, toplam abone sayısında 300.000 kişilik düşüşe neden oldu “. Oradaydı Bir yıl önceki 9,7 milyona karşılık Haziran sonunda 9,4 milyon abone. Deezer CEO’su Jeronimo Folgueira’nın açıkladığı gibi, ” İşimizi büyük, yüksek potansiyelli pazarlara yeniden odaklayarak ve ortaklığa dayalı bir model aracılığıyla yeni pazarlara girerek, gelişen akış pazarında önemli bir pay elde edebileceğimizden eminiz. “. Sonuç olarak, Deezer fiyatlarını artırmayı seçti.

Bu artış, şirketin 2022’nin ilk yarısında %12’lik bir gelir artışı kaydetmesini sağladı. Platform, 2022’de 455 milyon euro. Bu da %14’lük bir artışı ifade ediyor. Bu yıl Deezer, Paris Menkul Kıymetler Borsası’na giren tek müzik akışı uygulaması değildi. Doğrudan rakibi Spotify da Paris borsasına giriş yaptı. Temmuz başındaki birleşmeden bu yana %60 düşen değere rağmen Deezer, ses akışının diğer devleri olan Spotify, Amazon ve Apple’a karşı ağırlığını korumaya devam etmek istiyor.genel-16