Hoşgeldiniz TechCrunch Exchange, haftalık bir başlangıçlar ve pazarlar bülteni. Adını aldığı günlük TechCrunch+ sütunundan ilham almıştır. Her cumartesi gelen kutunuzda olmasını ister misiniz? Buradan kaydolun.

2021’de Brezilya’nın halka arz bonanzasına katılıp katılamayacağını merak ettik. Gerçekleşmedi: Latin Amerika’nın en büyük ekonomisi dünyanın geri kalanıyla aynı halka arz kıtlığından geçmekle kalmıyor, aynı zamanda en yüksek profilli halka arzlarından biri olan Nubank’ın da ani bir sonu geliyor. Hadi keşfedelim. – Anna

Bunun anlamı ne?

Nubank, Latin Amerika’nın önde gelen neobankalarından biridir, bu nedenle ana şirketi Nu Holdings, New York ve São Paulo’da ikili bir liste ile halka açılmaya karar verdiğinde, operasyon Brezilya ve fintech gözlemcileri arasında 2021’in en çok beklenen çıkışlarından biriydi. .

Nubank’ın halka arz yolunda bazı darbeler oldu – örneğin, hisselerini çıkıştan önce 11 dolardan 9 dolara çıkardığında. Ancak 9 Aralık’taki çıkışının iyi gitmesi ve piyasa değerinin düşüşte olduğu gerçeği, düşmedi her ikisi de göreceli bir başarı olarak kabul edilebilir.

Şaşırtıcı bir haberin ortaya çıktığı geçen haftaya hızlı ileri sarın: “Nubank Brezilya’nın B3 Menkul Kıymetler Borsası’ndan Çıkarılacak”, bir Bloomberg Línea manşeti okuman. Daha fazla nüans var: Makalede ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, fintech şirketi aslında “Brezilya Depozito Makbuzlarını yeniden yapılandıracak (BDR’ler) Seviye III’ten I’e dönüşümlü program.” Kafası karışmış? Yalnız değilsiniz.

genel-24