OpenSea NFT pazarı, sitesinde NFT’leri nadirliklerine göre sıralayacak yeni bir özelliği etkinleştirdi. OpenRarity adlı bu özellik, koleksiyoncuların NFT denizinde boğulmakta olan meşru olarak nadir bulunan dijital koleksiyonları bulmasını sağlayacak. OpenRarity, hesaplamalar için matematiksel bir yaklaşım kullanarak NFT’ler için doğrulanabilir nadirlik hesaplamaları sağlayacaktır. Nadir NFT’lere daha düşük sayılar verilecektir. OpenSea, bu yıl 13 milyar doları aşan piyasa değerine ulaşan dünyanın en büyük NFT pazarı olduğunu iddia ediyor.

OpenSea, bu protokolün hayata geçirildiğini Twitter’da 1.8 milyon takipçisine duyurdu.

“Bugün OpenSea’de @OpenRarity’yi başlatıyoruz! Koleksiyonlarını OpenRarity’ye dahil eden harika @coolcatsnft @pudgypenguins ve @moonbirds ekipleriyle başlıyoruz,” diye yazdı platform tweet’inde.

NFT yaratıcıları, eserlerine OpenRarity özelliğini uygulamayı seçme kontrolüne sahip olacaklar.

“OpenRarity, OpenSea, icy.tools, Curio ve PROOF arasında açık bir işbirliğidir. OpenSea’de, içerik oluşturucular koleksiyonları için OpenRarity nadirlik sıralamasını göstermeyi seçme seçeneğine sahiptir.” yazdı.

UniFarm COO’su ve UniFarm’ın kurucu ortağı Tarusha Mittal, Gadgets 360 ile yaptığı görüşmede, NFT pazarının 2030 yılına kadar 231 milyar dolarlık (kabaca 18.41.300 Rs.) dev olacak ve göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir iş olduğuna inanıyor. çok jetonlu bir ödül staking programıdır.

NFT’lere sahip olmak artık bir trend haline geldi. NFT’ler, birkaç büyük marka için de kazançlı bir iş aracı olduğunu kanıtladı.

Nike, Gucci, Dolce & Gabbana gibi üst düzey lüks markalar, NFT parçalarının satışlarıyla birlikte toplam 260 milyon $ (kabaca 2,074 crore Rs.) topladı.genel-8