Instagram dünya çapında çöktü, netizenler Twitter'ı komik memlerle doldurdu

Washington: Sosyal ağ hizmeti ‘Instagram‘ göre, dünya çapında binlerce kullanıcı için kapalıydı twitterati‘s. 9to5Mac’e göre, Meta’nın sahip olduğu platform şu anda dünya çapındaki kullanıcılar feed’in çalışmadığından, DM’leri kontrol etmeyle ilgili sorunlardan ve daha fazlasıyla şikayet ettiğinden bir kesintiyle karşı karşıya.

Birkaç Twitterati’ye göre ve DownDetectorInstagram PT 9:32 civarında çöktü ve şu anda kesintiler yaşanıyor.

DownDetector muhabirine göre, Instagram kesinti raporlarının yüzde 66’sı uygulama çökmeleri için, yüzde 24’ü sunucu bağlantısı içindi ve yüzde 10’un geri kalanı oturum açmayı zor buldu.

Bazı kullanıcılar yalnızca Instagram uygulama gecikmesi ile karşılaşırken, diğerleri hizmete hiç erişemiyor. Ek olarak, bazı Instagram kullanıcıları açamıyor hikayelerdoğrudan mesaj alın veya gönderin veya yayınlarına yeni gönderiler yükleyin.

#instagramdown hashtag’i, kullanıcıların büyük bir bölümünün uygulamaya erişememesinden hemen sonra trend olmaya başladı ve kısa süre sonra Twitter kesintiyle ilgili komik memlerle doldu.

Kesintinin nedeni bilinmese de Instagram, bu sorunları çözmek için çalıştıklarını iddia ediyor.

“Ve geri döndük!” Instagram Twitter’da yayınladı. “Bugünkü kesintiye neden olan sorunu çözdük ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9