Starlab, Uluslararası Uzay İstasyonu kurulmadan önce faaliyete geçmesi gereken sürekli mürettebatlı bir uzay istasyonudur. hizmet dışı.

Gezgin Uzay duyurdu Amerikan oteli ve misafirperverliği Hilton ile yeni işbirliği şirket. Bir arada, şirketler, Voyager Space’in yukarısındaki Starlab’a mürettebat lojmanı getirmeyi planlıyorsürekli olarak dört kişi tarafından görevlendirilecek olan ticari uzay istasyonu astronotlar.

Uzay misafirperverliği ve turizmine giden yol, örneğin balon-enerjili uzay kapsülü bu sonunda maliyete ayarlandı uçuş başına yetersiz 125.000 dolar. Ancak Dünya’nın en büyük konaklama şirketlerinden biri, uzaya özel yarışta iz bırakmak istiyor. Hilton ve Voyager Space, Hilton’un Starlab personelini barındıracak mürettebat lojmanını geliştirmeyi ve tasarlamayı planladığı Voyager’ın planlanan serbest uçan ticari uzay istasyonu olan yaklaşmakta olan Starlab üzerinde işbirliği yapmak için resmi olarak güçlerini birleştirdi.

Hilton P, “Uzaydaki keşifler, onlarca yıldır Dünya’daki yaşamı olumlu yönde etkiliyor ve şimdi Hilton, insanların seyahat ettiği her yerde misafir deneyimini iyileştirmek için bu eşsiz ortamı kullanma fırsatına sahip olacak” dedi.yerleşik ve CEO Chris Nassetta Bir basın açıklaması. “Bu dönüm noktası işbirliği, konukseverliğin ışığını ve sıcaklığını yaymaya ve ister yerde ister uzayda olsun, samimi ve güvenilir bir konaklama sağlamaya olan derin bağlılığımızın altını çiziyor,dedi Nassetta.

Uluslararası Uzay İstasyonu ömrünün sonuna yaklaşırken, NASA m ile ilgileniyor.boşluğu doldurmak için özelleştirilmiş istasyonlara doğru bir geçiş yaptı ve Starlab potansiyelin kısa listesi sözleşmeler. Voyager Space, Nanoracks ve Lockheed Martin, Starlab’ı hayata geçirmek için ortaklık içindeyken, geliştirilmekte olan diğer uzay istasyonları arasında şunlar var: Blue Origins’in Yörünge Resifi, Axiom Space’in Axiom İstasyonu ve Northrop Grumman’ın şu anda adı açıklanmayan projesi. Hatta geniş alanGüney Kaliforniya’dan kripto para milyarderi Jed McCaleb tarafından finanse edilen bir girişim, yapay bir Yerçekimi düşük-Dünya yörünge istasyonu.

Bütün bu umutlara rağmen projeleri, bir uzay istasyonunu kurmak ve çalıştırmak küçük bir iş değil ve tahmin edilenden daha uzun sürebilir, bu da NASA’yı düşük seviyedeki varlığı konusunda endişelendiriyor.olarak Dünya yörüngesi ISS’nin devre dışı bırakılması 2030’da daha da yakınlaşıyor. Daha spesifik olarak, NASA’nın Genel Müfettişlik Ofisi bir 2021 raporu NASA’nın ISS tarafından sunulan mikro yerçekimi ortamına dayanan derin uzay yolculuğunun insan sağlığı üzerindeki etkilerine ilişkin araştırmasının 2030 yılına kadar tamamlanamayacağını.

ISS’nin başına geçmek isteyen özel sektör uzay istasyonlarına ek olarak, Rusya ve Çin devlete ait istasyonlara ilgi duyduklarını ifade ettiler. Çin’in Tiangong uzay istasyonu şu anda ilk iki modül ile inşaatın ortasında, Tianhe ve WentianNisan 2022’de başarıyla başlatılan ve Temmuz 2022, sırasıyla. Roscosmos ayrıca bir devlete ait uzay istasyonu Rusya 2024’ten sonra ISS’den ayrılmadan önce inşaata başlayabilir.

Daha: Bezos’un ‘Yörünge Resifi’ Uzay İstasyonu Hollywood’un En Yeni Yıldızı Olacakgenel-7