yatakta stiller ve pugh

Harry Styles ve Florence Pugh Endişelenme Sevgilim.
resim: Warner Bros.

Endişelenme Sevgilim tarzı var. Ve biz sadece Harry Styles’ı kastetmiyoruz. bir bu konuda inanılmaz bir görünüm ve his. Kusursuz üretim ve kostüm tasarımı. Parlak, güzel sinematografi. Unutulmaz, etkileyici müzik seçimleri ve hipnotik, ayırt edici bir nota. Hiç şüphe yok ki yönetmen Olivia Wilde panache ve merak uyandıran bir dünya ve film hazırladı. Bu sadece bir utanç hizmetinde olduğu hikaye asla tam olarak buna uymuyor.

İçinde Endişelenme Sevgilim, Alice (Florence Pugh) ve Jack’in (Harry Styles) mükemmel bir hayatları var gibi görünüyor. Harika bir işi var, bir sürü arkadaşı var, sürekli yakınlar ve güzel Victory kasabasında yaşıyorlar. Victory, kasabadaki tüm kocaların Zafer Projesi adlı tek bir şirket için çalıştığı izole bir çöl topluluğudur. Bu arada, tüm eşler evde kalır, dedikodu yapar, içer ve erkekler eve geldiğinde masada ev yapımı yemek olduğundan emin olur. Bu kulağa çok eski, sınırda saldırgan bir yaşam ve cinsiyet tasviri gibi geliyorsa, doğru yoldasınız. Asla açıkça ifade edilmese de, Victory’deki yaşamla ilgili her şey 1950’lerin modası geçmiş bir filmini haykırıyor. Neredeyse bu tasarım gereğiyse.

Bir grup insanla konuşan çam

Çam, Wilde ve diğerlerini taklit eder.
resim: Warner Bros.

Tasarım, Victory Project’in lideri Frank’ten (Chris Pine) geliyor. komşuları ve çalışanları için neredeyse dini bir tanrı olan. Frank dünyadaki cenneti satıyor, ancak kasabadaki kadınlardan biri, Margaret (Ki Layne), yanlış giden şeylerden şikayet etmeye başlar. Yakında, Alice onunla aynı fikirde olmaya başlar. Böylece Alice’in Zafer kavramına meydan okuduğu, etrafındaki hemen hemen herkesi üzen ayrıntılı bir gizem başlar. O, dünyaya karşı.

Açıkçası, Victory’de her şey göründüğü gibi değildir ve beklediğiniz gibi, Alice her şeyi çözmeye başlar. Ancak durumun asıl gerçeği ortaya çıkınca her şey alt üst olur. Seyirci, filmin son 20 dakikası ya da film aniden bitene kadar bilgi ve aksiyon bombardımanına tutulur. Her küçük ayrıntıda bu kadar titiz davranan bir film için, ton ve hikayedeki değişim beklenmedik ve zarar verici.

Tüm bu ifşalar ve bilgiler, genel hikaye için çok önemlidir, arsa boşluklarını doldurur ve Wilde’ın gaz aydınlatması, kadın düşmanlığı ve ayrıcalık içeren nihai temalarından bazılarını eve götürür. Ancak bu çok ani olduğu ve film daha önce kendi gerçekleri etrafında sessizce dolaştığı için, sonunda filmin niyetleri yerine büyük ifşanın nasıl ve nedenlerini daha fazla merak ediyorsunuz. Filmin amacı, aceleye getirildiği ve pek bir anlam ifade etmediği için kayboluyor.

kırık yumurta tutan pugh

Yumurtaların sarısı yoktur.
resim: Warner Bros.

Bu utanç verici çünkü dediğimiz gibi, Endişelenme Sevgilim aksidir bazı birinci sınıf performanslarla kusursuz bir şekilde yapılmış film. Pugh, yüzeyde kendinden emin ve içerikli çok katmanlı bir tasvir sunarak büyüleyici olmanın da ötesinde, altta yavaş yavaş çözülen bir katman var. Filmdeki her sahne, içerinin yavaş yavaş dışarıyı ele geçirdiğini, ta ki onun korkmuş kafa karışıklığının sonunda iddialılıkla birleştiğini görüyor. Styles, kocası olarak, ondan korkmanıza neden olacak kadar kasıtlı olarak çekici, bu da hikayeye hoş bir dokunuş katıyor. Nick Kroll, Gemma Chan, Timothy Simons gibi isimlerden destekleyici roller, ve Wilde’ın kendisi göreve hazır. Sonra diğer göze çarpan, kült liderini o kadar izlenebilir kılan Pine.ona kendin ol. Ayrıca birkaç dinamit tete-a-tete’si var.Filmin en iyi sahneleri arasında yer alan Pugh ile s. Bu performanslar, filmle birleştiğinde’dünya kurmayı cezbediyor, masayı güzelce kurun—but, yine, nihayetinde, geri yüklenen ve bulanık olan hikayenin yapısı ve ilerleme hızı tarafından hayal kırıklığına uğratılır.

beğenilecek çok şey var Endişelenme Sevgilimve anlatının gerçeğini bilen birden fazla görüntüleme hayal edersiniz daha eşit bir deneyim sağlayabilir. Ancak ilk bakışta, son parçayı eklemeye gittiğinizde masa bir yapbozun altında kırılmış gibi, her şey çöküyor.

Endişelenme Sevgilim şimdi sinemalarda.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7