Google’ın, Chromecast with Google TV (4K) akış cihazını Android 12’ye güncellediği bildiriliyor. Ekim 2020’de başlatılan Google TV özellikli Chromecast (4K), iki buçuk yıllık ürün ömründe çok az güncelleme gördü. Android 12 güncellemesi, kamera ve mikrofon gizlilik göstergesi ve engelleme işlevi, 4K kullanıcı arabirimi (UI), içerik kare hızı eşleştirme, ‘Hızlı Bağlantı’ işlevi ve yuvarlak düğmeler de dahil olmak üzere birkaç küçük tasarım ince ayarı ve daha fazlası için destek getirecek. telefonlardaki Android deneyimini yansıtan ekran animasyonları.

gelişme oldu onaylanmış Google tarafından 9to5Google ile etkileşim halinde. Ancak, güncellemenin ne zaman kullanıma sunulacağına dair kesin bir zaman çizelgesi şu ana kadar belirtilmedi.

Rapora göre kamera ve mikrofon göstergelerinin, Android TV’nin üst köşesinde, bileşenlerin TV veya üzerine kurulu harici uygulamalar tarafından kullanıldığını gösteren parlak yeşil bir simgeyi tetiklediği söyleniyor. Bu arada, kamera ve mikrofon engelleme işlevi, kullanıcıların menü bölümündeki bir geçiş anahtarı aracılığıyla kameraya ve mikrofona sistem genelinde erişimi engellemelerine olanak tanır. İçerik hızı eşleştirme işlevi, kullanıcıların Android TV’yi oynatılan orijinal medyanın yenileme hızıyla eşleştirmeye zorlama arasında seçim yapmalarına olanak tanır. Görüntü ve Ses menüsü bölümünün altındaki eşleşme içeriği oranı işlevi altında, kullanıcılar “kesintisiz”, “kesintisiz olmayan” veya “asla” seçeneklerini belirleme seçeneğine sahiptir.

Şimdiye kadar, Google TV’li Chromecast (4K) üzerindeki tüm güncellemeler, birden fazla profil kurulumuna izin veren uygulama tabanlı bir güncellemenin yanı sıra yalnızca güvenlik yamaları ve hata düzeltmeleri içeriyordu. Rapora göre, Google’ın güncellemeleri dağıtma yeteneği, Chromecast cihazındaki depolama sınırlamaları nedeniyle büyük ölçüde sınırlandı. Google TV’li Chromecast (4K) şu anda 8 GB depolama kapasitesiyle birlikte gelir ve bunun yalnızca 4 GB’ı uygulama yüklemeleri için kullanıcıya açıktır.

Daha önce Google, Chromecast with Google TV (4K) için depolama ve performans sorunlarını çözmesini sağlayacak bir güncelleme duyurmuştu. Güncelleme, Google TV’nin ayarlar menüsünde, kullanıcıların önbelleği boşaltmasına ve istenmeyen uygulamaları kaldırmasına olanak tanıyan bir “Yer aç” düğmesi içeriyordu. Güncelleme ayrıca, uygulama önbellek dosyalarında ve (Android Çalışma Zamanı/Zamanından Optimize Edilmiş) ART/OAT nesnelerinde çalışan depolama alanını temizlemek için otomatik işlemler içeriyordu.

Google ayrıca yakın zamanda Hindistan’da Google TV’li (HD) yeni Chromecast’i piyasaya sürdü. Yeni akış cihazı, kutudan çıktığı haliyle Android 12 ile birlikte gönderilecektir.
genel-8