Google Workspace’teki en takdir edilmeyen araçlardan biri, önemli etkinlikleri veya işleri bir daha asla kaçırmayacağınız anlamına gelen büyük bir yükseltme almaktır.

Google Görevler güncellemesi, uygulamayı Gmail ve Google Takvim gibi uygulamaları birbirine bağlayarak Workspace’teki tüm etkinlikleriniz için merkezi bir merkez haline getiriyor.

Yükseltme, Asistan ve Takvim’den gelen hatırlatıcıların Google Görevler’e taşındığını görecek ve şirketin dediği gibi “tüm yapılacakları tek bir yerde görüntülemenin ve yönetmenin kolay bir yolu” olacak.

Google Görevler desteği

2018’de piyasaya sürülen Google Tasks, birçok kullanıcı tarafından fark edilmemiş olabilir, ancak şirket yeni değişiklikleriyle bunu tersine çevirmek istiyor.

İleride, Görevler Gmail, Google Sohbet ve Takvim gibi Workspace uygulamalarıyla doğrudan entegre edilecek, yani yeni işler geldikçe yapılacaklar listenize ekleyebilirsiniz.

Kullanıcılar, Gmail’de yeni bir “Görevlere ekle” düğmesi seçebilecek, doğrudan Google Sohbet’ten görevler oluşturabilecek ve bunu yapmak için zamanları olduğundan emin olmak için Google Takvim’de bir görev oluşturabilecek.

Oluşturulduktan sonra, tüm bu görevler, Gmail ve Google Drive’da zaten görülen yıldız seçimi ile belirlenen önceliklerle ve tamamlanmış görevler tatmin edici bir onay işaretiyle tamamlandı olarak işaretlenerek listeler halinde sıralanabilir.

Google, Asistan ve Takvim hatırlatıcılarını Görevler’e entegre etmenin, kullanıcıların hayatlarını çok daha kolaylaştıracağını ve önerilerini veya fikirlerini eller serbest olarak kaydetmelerini sağlayacağını söylüyor. Bir tarih veya saat belirtirseniz, cihazınız zaman geldiğinde bir bildirim görüntüler, böylece unutmazsınız.

Asistan’da veya Takvim’de ileriye dönük bir hatırlatıcı oluşturan kullanıcılar, şirket harekete geçme isteğini artırmaya çalışırken artık Google Görevler’i denemek için bir istem görecek.

Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Ilya Brown, “Google Görevler’e yatırım yapmaya ve yapmanız gereken her şeyi yakalamanıza, organize etmenize ve gerçekleştirmenize yardımcı olmak için yeteneklerini genişletmeye devam ediyoruz,” dedi. Blog yazısı (yeni sekmede açılır) haberleri duyurmak.

“Hatırlatıcıları Google Görevler’e taşımak, insanların işlerini zahmetsizce yapmasına yardımcı olmaya bir adım daha yaklaştı ve bunu size sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız.”genel-6