Apple’ın iPhone 14 Pro (Max) ile tanıttığı Dynamic Island özelliği artık Android cihazlarda da mümkün. Üçüncü taraf uygulaması “dynamicSpot”, iPhone 14 Pro’nun açılır bildirim efektlerini taklit etmek için Android akıllı telefonlardaki çentiği kullanır. Uygulama Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

  • dynamicSpot uygulaması, (neredeyse) herhangi bir Android cihazının çentiğini bir Dinamik Ada’ya dönüştürür.
  • Uygulama ücretsizdir ve çoklu görev ve müzik kontrollerine sahiptir.
  • Ücretli sürümde ek özellikler ve özelleştirme mevcuttur.

dynamicSpot uygulaması böyle çalışır

Bir geliştiricinin, iPhone serisindeki iyileştirmeleri Android cihazlara getirme görevini yerine getirmesi çok uzun sürmedi. Şu anda beta aşamasında olan dynamicSpot uygulaması, (neredeyse) her Android akıllı telefonun çentiğini ada benzeri bir bildirim ve kontrol merkezine dönüştürüyor.

DynamicSpot’u Google Play Store’dan indirin

Uygulama, kullanıcılara yeniden boyutlandırma ve gelişmiş görünümler gibi bazı özelleştirme seçenekleri sunarken, bazı ek özelliklerden yararlanmak için uygulamanın tam sürümünü satın almanız gerekir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, açılır adanın kilit ekranına genişletilmesini ve hareket kontrolü ayarını içerir. Ancak, ücretsiz sürüm zaten çoklu görev yeteneklerine sahiptir ve zamanlayıcı ve müzik kontrolünü destekler.

dynamicSpot uygulamasının ekran görüntüleri

Android için dynamicSpot uygulaması, iPhone 14 Pro’nun Dinamik Adasını taklit eder. / © SonrakiPit

Ücretsiz uygulamanın sınırlamaları

Daha da önemlisi, dynamicSpot yalnızca ortalanmış bir çentiğe sahip cihazlarla çalışır. Dinamik Ada’yı yanlara yerleştirmenin veya renkleri ve temayı değiştirmenin henüz bir yolu yok – en azından şimdilik.

Geliştirici, deneyimli bir üyedir. XDA forumları. Şimdiye kadar uygulama, Play Store’daki Apple’ın Dinamik Adası ile karşılaştırılabilir işlevsellik sunan birkaç üçüncü taraf uygulamasından biri olarak kabul edildi. Ancak, Xiaomi veya OnePlus gibi büyük üreticilerin gelecekte cihazları için benzer bir açılır pencere bildirimi sunması sürpriz olmamalı.

Android akıllı telefonlardaki Dynamic Island özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Faydalı mı gereksiz mi? Cevaplarınızı aşağıda dinleyelim.genel-27