Daha önce Xiaomi, şirketin bir sonraki en güzel akıllı telefonu olan Xiaomi Civi 2’yi tanıtmak için 27 Eylül’de bir basın toplantısı düzenleyeceğini resmen duyurdu.

Arka panelin tasarımı bize dün gösterildi ve şimdi Xiaomi ön panelin bir fotoğrafını yayınladı. Ekranın orta üst kısmındaki oval kesim sayesinde akıllı telefonun ön yüzünün iPhone 14 Pro’ya benzeyeceğini kabul etmeliyiz. Ekranın kendisi, Xiaomi’nin dediği gibi hiperboloid bir tasarıma sahip, yani yanlardan kavisli.Resmi tanıtıma göre, akıllı telefon, harika özçekimler oluşturmak için Xiaomi tarihindeki en güçlü öne bakan görüntüleme sistemine sahip olacak. Arkadaki ana kamera sistemine gelince, yetkili, Xiaomi Civi 2’nin şirketin amiral gemileriyle aynı ana kamerayla donatılacağını söyledi.

Xiaomi Civi 2’nin Dolby Vision Yüksek Dinamik Aralık desteği ve ekran içi parmak izi tarayıcısı ile 120Hz yenileme hızına sahip 6.55 inç Full HD AMOLED ekrana sahip olduğu söyleniyor. Akıllı telefon ayrıca Xiaomi’nin 67W hızlı kablolu şarj teknolojisi ile de kredilendirildi.

Xiaomi'nin en güzel akıllı telefonu iPhone 14 Pro'yu kopyaladı.  Xiaomi Civi 2'nin ön panelinin ilk fotoğrafı yayınlandı

Xiaomi Civi 2’nin Snapdragon 7 Gen1 tek çipli sistemle donatılması bekleniyor.genel-22