Twitter bu hafta, kullanıcıların gönüllü bir şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirdikten sonra birden fazla cihazda hesaplarına giriş yapmalarını sağlayan bir hatayı kısa süre önce düzelttiğini duyurdu. Mikroblog web sitesi ayrıca, hata nedeniyle etkilenmiş olabileceklerin oturumunu kapattığını söyledi. Şirket ayrıca kullanıcılara ayarlar menüsünde bulunan kontrolleri gözden geçirmelerini ve aktif açık oturumları düzenli olarak izlemelerini tavsiye etti. Şirketin hatayı açıklaması, eski güvenlik şefi Peiter Zatko tarafından kötü güvenlik uygulamaları, sahte hesaplarla mücadelede başarısız olmak ve yabancı hükümetlerin şirketin maaş bordrosuna ajan yerleştirmesine izin vermekle suçlanmasından haftalar sonra geldi.

İçinde Blog yazısı, Twitter, geçen yıl sistemlerinde güç şifresi sıfırlayan bir değişiklik yaptıktan sonra bir hatanın ortaya çıktığını duyurdu. Şirket, hatanın, gönüllü olarak şifre sıfırlama işleminden sonra Twitter hesaplarının birden fazla cihazdan oturum açmasına izin verdiğini söyledi. Twitter, “Bu, bir cihazda proaktif olarak şifrenizi değiştirdiyseniz, ancak başka bir cihazda hala açık bir oturumunuz varsa, o oturum kapatılmamış olabilir” dedi.

“Etkin oturumlardan etkilenmiş olabilecek kişileri proaktif olarak günlüğe kaydettiğini” ekledi. Şirket ayrıca, hatadan etkilenmiş olabilecek kullanıcıları da bilgilendirdi. Gadgets 360 ekibinin bir üyesi de mikroblog hizmetinden, sorundan etkilenmiş olabileceklerini ve artık cihazlarında tekrar oturum açabileceklerini bildiren bir ileti aldı. Twitter, “Gizliliğinizi koruma sorumluluğumuzu çok ciddiye alıyoruz ve bunun olması talihsiz bir durum” dedi.

Twitter’ın herkesin güvenliğini ve güvenliğini sağlama iddiası, şirketin bir ihbarcı şikayetinde iddialarla vurulmasından haftalar sonra geldi. Şirketin eski güvenlik şefi Peiter Zatko, mikroblog platformunun Hindistan’ın şirketin kadrosuna ajan eklemesine izin verdiğini ve potansiyel olarak ülkeye platformdaki kullanıcılar hakkında hassas verilere erişim sağladığını iddia etti. Ayrıca Çin istihbarat servisinden “en az bir ajanın” şirket tarafından istihdam edildiğini iddia etti.

Zatko ayrıca zayıf siber savunmaların sosyal platformu “gençler, hırsızlar ve casuslar” tarafından istismara açık hale getirerek kullanıcıların gizliliğini riske attığını iddia etti. Zatko, bir Senato Yargı Komitesi’ne, şirketin mühendislerini görmezden geldiğini çünkü “yönetici teşvikleri onları kâra güvenliğe öncelik vermeye yöneltti” dedi. Tesla CEO’su Elon Musk, Ekim ayında başlayacak olan devralma anlaşmasını uygulamak için Twitter’ın yaklaşan davasında ihbarcıların iddialarını kullanmasına izin verildi.


Bugün uygun fiyatlı bir 5G akıllı telefon satın almak, genellikle bir “5G vergisi” ödeyeceğiniz anlamına gelir. 5G ağlarına başlar başlamaz erişmek isteyenler için bu ne anlama geliyor? Bu haftaki bölüm hakkında bilgi edinin. yörünge mevcuttur Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’ler, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

18W Hızlı Şarjlı Tecno Pova Neo 5G, 23 Eylül’de Hindistan’da Tanıtılacak: Tüm Detaylar

genel-8