Yıldız Okyanusu: İlahi Güç önümüzdeki ay çıkıyor! Bu özel oyun için daha fazla heyecan yaratmak için Square Enix, PlayStation ve Xbox konsolları için bir demo yayınladı. Uygulamalı bir şekilde denemek için biraz zaman harcadım. hakkında çok şüpheciyim bu oyun fragmanlardan, bu yüzden dürüstçe denemek istedim. Dürüst olmak gerekirse, yaptığım için gerçekten mutluyum. Düşüncelerimin ve daha fazlasını görmekten heyecan duyduğum şeylerin doğru bir özetini vereyim.

Hikaye

Yani demonun hikayesi açıkçası ne bekleneceği konusunda çok fazla içerik vermeyecek. Raymond veya Laeticia olarak oynamak arasında bir seçim yapmaya başlıyorsunuz. Demo, yalnızca Raymond olarak başlamanıza izin veriyor, bu beni hayal kırıklığına uğrattı. Gizemli bir gemi büyük Raymond gemisine saldırmaya başlarken ve ekibi yoldayken, Raymond’un bir kaçış kapsülüne girmesinin söylendiğini görüyorsunuz.

O reddeder ve bir depo kapısına koşar, bir şeyler bulmaya çalışır. Elena’dan kapıyı açmak için yardım ister ama Elena onu yakınlardaki gizemli bir kompartımana iter. Gizemli bölmenin bir kaçış kapsülü olduğu ortaya çıktı. Birkaç kaçış kapsülü aramaya çalışırken onu geminin altındaki gezegene fırlatır. Yerleşik AI, ona aşağıdaki gezegene bir yere giden bir dizi 9 kaçış kapsülü verir. Kaçış bölmelerini bulmak Raymond’ın en önemli görevi haline gelir.

Biraz Oyun Var

Raymond olarak karaya çarptığınızda, yakındaki bazı düşmanlarla savaşmanız için size bir kılıç veren Albird ve Laeticia tarafından bulunursunuz. Bu, oyunun savaşını göreceğiniz zamandır. Oynarken oyunun akıcı olduğunu itiraf etmeliyim. Kare, Daire ve Üçgen butonları ile karakterinize uygun hareketler bulunmaktadır.

Başlangıç ​​olarak, az miktarda AP veya Eylem Puanı ile başlarsınız. Yaptığınız her hareket, sahip olduğunuz Eylem Puanlarının miktarını azaltır. L1 ve sol analog çubuk ile atlatabilirsiniz. Eylem Puanlarını yeniden kazanmak, sadece kaçmamanızı veya hamle yapmamanızı gerektirir, bu yüzden Eylem Puanlarımın tam olarak yeniden yüklenmesini sağlamak için bir veya iki daire etrafında koştum, sonra canavarları öldürmek için geri döndüm. Ondan sonra bir sahne başladı ve yakındaki bazı harabelere inen yeni bir kaçış kapsülü görebiliyordum. Raymond’dan sonra piyasaya sürüldüğü için onun Elena’nın kaçış kapsülü olduğunu varsayıyor. Daha sonra Albaird, Laeticia olarak oynama veya Raymond’a bağlı kalma seçeneğine sahip olursunuz. Laeticia ile gittim, çünkü çok sevdiğim bir çift çift bıçağı sallıyordu.

Üç karakterden herhangi biri olarak oynarken, D-pad’deki yukarı veya aşağı yön düğmelerine her bastığınızda diğerine geçebilirsiniz. Sonunda, harabeler alanını geçtikten sonra kaçış kapsülünü buluyorsunuz. Görünüşe göre Elena depo kapağını açmış ve içindekileri kaçış bölmesine göndermiş, DUMA DUMA size tamamen yeni bir geçiş ve dövüş mekaniği yolu sunuyor.

DUMA’yı kullanarak kısa süre içinde gökyüzüne uçarak düşmanları kör edebilir ve savaşta iyi olduğunuzdan farklı bir düşmana hızla inebilirsiniz. Ayrıca kendinize ve yakındaki takım arkadaşlarınıza ekstra koruma sağlamak için de kullanabilirsiniz. Ayrıca, kör saldırı veya Sürpriz Saldırılar yapmak için bir ton daha fazla AP elde edersiniz. AP’yi şarj eden çevrelerde koşmaktan çok daha çekici hale getiriyor.

Yıldız Okyanus Laeticia DUMA Square Enix

Karar?

Genel olarak, geçirdiğim zamandan keyif aldım Yıldız Okyanusu: İlahi Güç, ama karakterlerin tasarımlarının dünyanın estetiğine uymadığını söyleyeceğim. Dünya, dokular ve çevre harika ve gerçekleşmiş görünüyor. Karakterlerin harika tasarımları var, ancak oyundaki modeller, sahip oldukları sanat kadar bu tasarımları da yansıtmayabilir. Bu modellerin savaş dışındaki animasyonları da hantal. Kaçış kazasının başlangıcında, Laeticia kılıcı fırlatır, her şey gerçekten kötü kesintilerden geçer.

Gelenleri keser; Laeticia’nın elinde bir kılıç var, sonra bu var diyor ve arkadan bir animasyon yapıyor. Sadece yere inmekten çok kılıcı kesiyor. Sonra kılıca bakan Raymond’a gider. Albird’e Laeticia’nın bunu neden verdiğini sorgulayan bir kesim, sonra bir sonraki sahnede kılıcı elinde tutuyor.

Kılıcı atmak, hatta kılıcı kapmak için uzanmak bile yok. Modellerin sınırlamasını telafi etmek için PS2 oyunlarında göreceğiniz senaryolu bir kesme sahnesidir. Bu ölçekte bir oyundan sinematik görmek garip, bu eski moda kesim senaryo yazımı. Yine de sizi deneyimin dışına çıkarmıyor, tanımlanmış oyun içi modeller ve dövüş animasyonları ile kesinlikle görülmesi garip bir şey.

Oyun hakkında hala şüphelerim var, ama kahretsin, bu dünyada eğlendim mi ve DUMA sistemi ile savaştım mı? Yine de, sonunda almadan önce muhtemelen oyun satışa çıkana kadar bekleyeceğim.

Star Ocean: The Divine Force 27 Ekim 2022’de PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC (Steam) için çıkacak.

Youtube videosuoyun-4