Diego Luna'nın canlandırdığı Cassian Andor

resim: Lucasfilm

Karşılaştığımız Cassian Andor en erken parçaları haydut bir için bile, zaten en ilkel ve uygun insan türü değildi. Yıldız Savaşları‘ ragtag Rebel Alliance. Ama tanıştığımız kişi başlangıçta kendi adını taşıyan Disney+ TV şovu, bir şekilde şok edici derecede daha az bir araya getirilmiş—and bu oldukça harika.

Andor, Star Wars'ın Bir Kez Daha Kanıtladı' başlıklı makale için resim  Kahramanlar En İyi Durumlarında En İyileridir

Nasıl olduğunu görmek şaşırtıcı bir hareket Andorİlk üç bölümü bugün yayınlanmaya başlayan , neredeyse evrensel bir şekilde ele alınarak açılıyor. sevilen karakter haydut bir ve harcama bu iki açılış saatinin en iyi yanı, tüm evren nefret ediyormuş gibi hissettiren metinsel olarak onun itibari kahramanı, ve bir tür iyi sebep için. Tanıştığımız Cassian Andor dikkate değer bir sikişme türüdür: Onunla tanışmamız, bir keşif görevini o kadar kötü bir şekilde becerdiğini görüyor ki, iki şirket güvenlik görevlisini öldürmeye başvuruyor (biri kazara, diğeri aynada soğukkanlılıkla, ilk savaşında bir Asi kaynağını öldürmesine. haydut bir faliyet alani, sahne).

Andor, Star Wars'ın Bir Kez Daha Kanıtladı' başlıklı makale için resim  Kahramanlar En İyi Durumlarında En İyileridir

resim: Lucasfilm

Bize bunun ne yaptığını veya ne istediğini zar zor kavrayan bir adam olduğunu göstermemiz yeterli olacaktır, eğer bu hareket ederse, cehenneme giden her şeyin katalizörü olur. Andor‘ın ilk üç bölümü elimizdeki tek şeydi. Ancak bu üç bölüm daha da ileri gidiyor ve bizi Cassian’ın Ferrix gezegeninde kendisi için oluşturduğu katmanlı bir ağlar ve ilişkiler dünyası ile tanıştırıyor, hemen hemen hepsini iyilik için kötüye kullanıyor ve insanlar onu sürekli olarak bunun için çağırıyor. Adam tam bir felaket, kimse ondan hoşlanmıyor, ama yine de idare ediyor çünkü burada ona bir iyilik yapmaya devam edip etmeyeceklerini, orada biraz hurda atmasına ya da birkaç kredi ödünç almasına izin vereceklerini biliyorlar. İçinde bulunduğu son sıcak karışıklık ne olursa olsun, umarım büyük ölçüde onları geçer (Bix ve Timm’in tartışmasız olarak bu bölümlerde en çok öğrendikleri gibi, bitene kadar)). Cazibesinden değil, özellikle herhangi bir şeydeki becerisinden dolayı değil -Cassian zaten tam olarak oyalanmanın ötesinde pek bir beceri göstermiyor- ama sadece onun saçmalıklarından olabildiğince uzak olmak istedikleri için. yüzüne patlamadan önce mümkün.

Bizi Cassian’la yeniden tanıştırmak için oldukça cesur bir yol. Ac’ın soğukkanlı icrasıtemas haydut bir ya da komutanının Jyn Erso’ya suikast düzenleme emrine uymaya istekli olmasıBabasını bulurlarsa, ikisi de bize acımasız bir adam göstermeyi amaçlamıştı, ama aynı zamanda bir tür serin bir. Cassian, Asi işe alım hololarına giydirdikleri o iki ayaklı kahramanlardan biri değildi, bizce düşünmeliyiz, ama bok yapmış serseri. Cassian Andor ancak bunun tam tersi: yaptığı tek şey ortalığı karıştırmak, kendisi için kazdığı bir delikten diğerine geçmek ve yol boyunca insanlara zarar vermek. O değil serin, o bir kabus. Bir şeye sahip olmanın şaşırtıcı derecede sevimli olduğu gerçeği olmasaydı, kesinlikle sevimsiz olurdu. Yıldız Savaşları “İşte kahramanımız, tanıdığınız ve sevdiğiniz bu adam. Yaptığı işte gerçekten çok kötü, ama yine de yapıyor.”

Andor, Star Wars'ın Bir Kez Daha Kanıtladı' başlıklı makale için resim  Kahramanlar En İyi Durumlarında En İyileridir

resim: Lucasfilm

Çünkü gerçekten, ideal fantezi Yıldız Savaşları, farklı Yıldız Savaşları, yetkinlik porno meşgul güzel insanları izlemek değil. Çok normal insanların, kötülüğün ezici yapıları karşısında ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını izlemek, çünkü içinde bulundukları dünyaya kızgınlar ve doğru olanı yapmak istiyorlar. Skywalker’lar veya dünyayı zihinleriyle hareket ettirebilen ve insanüstü yetenekler sergileyebilen büyülü savaşçı keşişler gibi mukadder bir kan bağı olan bir ortamda bunu söylemek komik olabilir veya herkes gerçekten ünlü birinden altı derecelik Kevin Bacon’dur. Ama gerçekten, öyle. Jedi ve Sith ve kader kahramanları pek çok kişinin kalbinde olabilir Yıldız Savaşları hikayeler, ancak Yıldız Savaşları Kaderin o güçlü varlıkları olmayan ve yine de kahraman olmaları gereken insanlarla ilgili olduğunda, en sevimli halidir. Bu yüzden kahramanlar gibi karakterlere yöneliyoruz. haydut birNiye Din Djarin ve Boba Fett’in son dönüşü en en güzel, en kötü Suç Lordu Mos Espa’nın bu yanı çok ilginç veya neden Luke’un kendi kahramanlık mirası efsanesiyle mücadele edememesi? Son Jedi çok yürek parçalayıcı. Kahraman olmakta pek iyi olmayan karakterleri izlemek istedikleri için mücadele ederler. yapmak Doğru şey, mükemmel bir şekilde yapmak yerine, galaksi için tartışmasız her şeyden çok çok daha önemlidir.

İki sezon boyunca Cassian Andor her şeyiyle daha iyi hale gelecek. Etrafındaki insanlara kendini kanıtlayacak, İmparatorluğa karşı savaşacak ve küçük bir hırsızın ötesinde güvenilir bir tehdit haline gelecek. Ama yine de sonunda, oyunun başında tanıştığımız o adam olacak. haydut bir, dağınık, kenarları pürüzlü ve hala İmparatorluğun kıskacı altında yaşayan birçok yumrukla yuvarlanıyor. Onu neredeyse komik bir felaketten, ama doğru yerde öfkeli bir kalple, hala tam olarak kahraman olmayan noktaya giderken izlemek, onun zaten bir kahraman olmasından çok daha tatmin edici.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7