Amazon, e-ticaret devinin yeni donanımları, özellikleri ve hizmetleri duyuracağı sanal bir etkinliğe katılmak için basın davetlerini kısa süre önce uzattı. Yalnızca davetlilerin katılabileceği yayın, Amazon’un geçen sonbaharda yaptığı son duyurularından bir yıl sonra olan 28 Eylül’de gerçekleşecek. Davet, belirli bir üründen bahsedilmemesine rağmen, çeşitli reklam türleri kategorilerine atıfta bulunmaktadır.

Yine de Amazon’un sunumları öncelikle bu ayın başlarında duyurulan yeni Kindle e-okuyucusuna odaklanmalıdır. Amazon’un yeni Kindle ve Kindle Kids e-okuyucularını duyurduğunu gördükten sonra, şirket ayrıca dört yeni Kindle Fire HD 8 tablet duyurdu.Sonuç olarak, Amazon diğer duyurulara odaklanmak için yalnızca davetli etkinlik sırasında zaman kazanıyor. Ve çok sayıda olmaları gerektiğini söylemek kadar.

Geçmiş yıllardaki benzer olaylara dayanarak, Amazon’un muhtemelen yeni ev güvenlik hizmetleri, belki de yeni Ring cihazları dahil olmak üzere daha fazla Echo cihazı, Alexa geliştirmesi duyurmasını bekleyebiliriz – otonom Ring drone hiç kalktı mı? — ve belki de köpek benzeri Astro robotun tam lansmanı. Birkaç yıl önce Amazon, Alexa donanımlı bir mikrodalga fırını ve Alexa aracılığıyla ayarladığınız zamanlayıcılarla etkileşime giren bir saati duyurmak için benzer bir olay kullandı.

tabletler bolca

Yeni Kindle Fire HD 8 modellerine gelince, bunlar standart Fire HD 8’den daha büyük çocuklar için Fire HD 8 Kids Pro’ya kadar uzanıyor. Amazon, bu yıl Disney Mickey veya Disney Princess vakalarıyla bir Disney Design Bundle’ın piyasaya sürüldüğünü bile duyurdu. Tüm yeni Fire HD 8 tabletler, 8 inç HD ekran, %30 performans artışı, 13 saate kadar toplam pil ömrü ve USB-C şarj bağlantı noktası gibi aynı temel özelliklere sahiptir. 32 veya 64 GB depolama alanına sahip Fire HD 8’e sahip olabilirsiniz ve tümü 1 TB’a kadar genişletilmiş depolama için microSD kartları destekler.

Fire HD 8 Plus, 3 GB bellek (standart modelde 2 GB’a kadar), 9 W kablolu şarj, kablosuz şarj ve 5 megapiksel arka kamera özelliklerine sahiptir. Amazon’un Fire HD 8 Kids tabletleri de bir donanım yükseltmesi alıyor. Standart Fire HD 8 Çocuk tableti mavi veya mor renkte gelir. 3-7 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır ve bir yıllık Amazon Kids+ aboneliği ve iki yıllık sorunsuz garanti ile birlikte gelir.

Fire HD 8 Kids Pro tablet, 6-12 yaş arası çocuklara yöneliktir ve daha büyük çocuklar için tasarlanmış bir çantanın yanı sıra aynı bir yıllık Amazon Kids+ aboneliği ve iki yıllık garanti ile birlikte gelir. Kids Pro tablet, çocukların yeni uygulamalar, kitaplar ve oyunlar arayabilecekleri ve ardından indirmek isterlerse ebeveynlerine izin istekleri gönderebilecekleri Amazon’un dijital mağazalarına erişime sahiptir.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15