Amazon, Fire HD 8 bütçeli tablet serisini güncelledi. Üç yeni ürün var: Fire HD 8, Fire HD 8 Plus ve Fire HD 8 Kids.Tabletlerin ekranı hala mümkün olduğunca basit. 1280 x 800 piksel çözünürlüğe sahip 8 inçtir. Ancak işlemci daha hızlı hale geldi ve daha fazla bellek vardı.

Amazon, her zamanki gibi, platforma isim vermiyor, ancak daha önce dört çekirdekli bir SoC idi ve şimdi sekiz çekirdekli 2 GHz’lik bir platform. Eski model 3 GB RAM’e sahipken, daha küçük ve çocuk sürümlerinde her biri 2 GB’dir. Tüm sürümler için flash bellek, microSD kartlarla genişletilebilen 32 veya 64 GB’dir.

Modern markalı bir tablet için 100 dolardan başlayan fiyatlarla.  Yeni Amazon Fire HD 8 Modelleri Tanıtıldı

Ayrıca Fire HD 8 Plus için USB-C bağlantı noktası, stereo hoparlörler, 13 saate kadar özerklik, 2 megapiksel çözünürlüğe sahip ön kameralar ve 5 megapiksel çözünürlüğe sahip bir ana kamera not edebilirsiniz.

Fire HD 8 100 dolardan, Fire HD 8 Plus 120 dolardan ve çocuk versiyonu 150 dolardan başlıyor. Genel olarak, Amazon’un tabletleri fiyatları yukarı çekerek biraz daha iyi hale geldi. Bu sayede Amazon, uzun yıllardır bu pazarda liderler listesinde yer almaktadır.genel-22