Kesinti izleme web sitesi Downdetector.com’a göre, Çarşamba günü binlerce Microsoft LinkedIn kullanıcısı etkilendi.

Rapora göre, sosyal ağ hizmetiyle ilgili sorunları bildiren 10.000’den fazla insan vakası vardı. aşağı algılayıcıplatformunda kullanıcı tarafından gönderilen hatalar da dahil olmak üzere bir dizi kaynaktan durum raporlarını bir araya getirerek kesintileri izleyen . Kesinti, daha fazla sayıda kullanıcıyı etkiliyor olabilir.

Microsoft, Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Birçok LinkedIn kullanıcısı, çevrimiçi platforma erişirken sorunla karşılaştığını bildirdi. Sorun 22.30 IST civarında başladı ve kopyanın yazıldığı sırada birçokları için var olmaya devam ediyor. Birçok Hintli kullanıcı da LinkedIn’e erişmeye çalışırken bir sorunla karşılaştı.

Ancak Gadgets 360, platformun düzgün çalıştığını doğrulayabildiğinden, bu sorun tüm kullanıcılar tarafından aynı şekilde karşılanmıyor.

Downdetector’a göre, en fazla şikayet web sitesine erişirken sorun bildirdi, üçte biri de LinkedIn uygulamasını kullanırken sorunla karşılaştı. Kullanıcıların yalnızca sınırlı bir kısmı, profillerini açarken sorunla karşılaştığını bildirdi.

Bu arada, LinkedIn şu ana kadar kesintiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Birkaç gün önce Zoom, 40.000’den fazla kullanıcının arama uygulamasına erişmeye çalışırken sorunla karşılaştığını bildirdikten sonra da birkaç şikayet aldı. Ancak, fazla gecikmeden Zoom bir açıklama yaptı ve kullanıcılarına sorunu çözmek için aktif olarak çalıştığına dair güvence verdi. Bir saat içinde platform, sorunun çözüldüğünü ve kullanıcıların artık zorlukla karşılaşmayabileceğini bildirmek için başka bir duyuru yaptı. Sorunlar Hindistan da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından bildirildi.
genel-8