Star Wars: The Clone Wars'ın 7. sezonu için tanıtım afişi.

resim: Lucasfilm

Tam yenisini almak üzereyken Yıldız Savaşları şeklinde göstermek Andorüçte ikincisi Hatırlatmanız gerekirse, bu yıl gösteriyor – franchise’ın film tarafı dikkat çekici bir darbe daha aldı. haydut filosu, aslen yönetmenliğini planladığı bir film Wonder Woman’ın Bir Aralık 2023 sürümü için Patty Jenkins, sürüm programından çıkarıldı. Bunun gerçekçi bir çıkış tarihi olup olmadığı veya dikkate alınmadığı Jenkins bildirildiğine göre masasında başka projeleri vardı, yeni gibi görünüyor Yıldız Savaşları film o kadar gelmeyecek Aralık 2025o zaman bile olsa.

George Lucas’ın bilimkurgu serisi için ardı ardına gösteriler yapıldığından, olayların sinematik yönü gözle görülür şekilde bazı engellerden geçti. 2018’lerin kayalık gelişimi ile işler ciddi bir şekilde başladı Solo, bu da yönetmenlerde Phil Lord ve Chris Miller’dan Ron Howardve kimin sonraki düşük performans Disney’in solo film planlarını öldürdü Boba Fett ve Obi-Wan Kenobi. (Ve hatta belki Jabba the Hutt?) Daha sonravar takip eden filmler hakkında manşetlere çıkan haberler, tartışmalar olsun Skywalker’ın Yükselişi sonra do-over’ı aramaya çalışmak Son Jedi (orijinal yönetmeni kaybettikten sonra Colin Trevorrow) veya Kevin Feige gemiyi düzeltmek için Marvel’den getiriliyor. Ve hatırla ne zaman Game of Thrones yaratıcılar yapacaklardı Yıldız Savaşları film, onlar kadar?

Star Wars: The Mandalorian 2. sezon için tanıtım afişi.

resim: Lucasfilm

Çok, çok uzaklardaki bir film evreninde işler oldukça karışıktır, kuşkusuz. Ama eğer parlak bir taraf varsa filmlerden bu kopukluğa, genişletilmiş medyanın son birkaç yılda gerçekten gelişme şansı bulmuş olması. bu Yüksek Cumhuriyet kitaplar saati geri alarak ve Jedi’ların olmadığı zamanlardan en iyi şekilde yararlanarak kendilerine bir yer açmayı başardılar. nihilist bir tarikat tarafından yok edilmek üzere kuruluyor. Ne video oyunları biz aldık eğlenceli geri dönüşler eski PS2 günlerine ve çizgi romanlar güvenilir bir şekilde kendi işlerini yapıyorlardı. Bir etkinlik birbiri ardına.

Kendi başlarına, bunların hepsi franchise’ı devam ettirmek için sağlıklı yollar sağlar, ancak hepsi TV kolundan ekstra bir destek alıyor. Dan beri Mandaloryalı 2019’da izleyicileri büyüleyen Lucasfilm, birkaç aya yayılmış bir veya iki gösteriyi güvenilir bir şekilde yayınlamayı başardı. Hepsi onlarınki kadar iyi değil binalar başlangıçta görünüyorve aktör düzeyinde, TV tarafı Yıldız Savaşları tartışmaları oldu, yani Gina Carano’nun şirketle yollarını ayırmak transfobik tweetlerinden sonra ve Rosario Dawson’ın iddiaları artık reddedildi bir transa saldırmaktan. Bunlara rağmen deyim yerindeyse iç karartıcı bir Yıldız Savaşları göstermek çok daha kolay bir iş gibi görünüyor.

Belki Star Wars Film Olmamalı başlıklı makale için resim

resim: Lucasfilm

Bu amaçla… belki iyiyse Yıldız Savaşları filmleri tamamen ortadan kaldırıyor mu? En ilginç iş zaten televizyonda yapılıyor ve böyle oldu epey bir süredir. Aynı şey için geçerliydi Yıldız Savaşları son zamanlarda, bunun için olmaya başladı hayret, ve bu burada da doğru olabilir. Filmler çoğunlukla b olmasına rağmenöküz ofisi juggernautssürekli kendilerini aşmaya ve büyük olmaya çalışmak, sonuçta franchise’ın son üç yılını özür dilemek zorunda kalmasına yol açtı. Skywalker’ın Yükselişi nasıl bittiğini. Bir film olmanın, filmin bir parçası için çok önemli olduğu iddia edilebilir. Yıldız Savaşları deneyim, ama bu tamamen doğru değil. bu son dört bölüm nın-nin Klon Savaşları serideki herhangi bir film kadar sinematik hissediyorum, hatta daha fazla olmasa da, bu da bölümlerin olabileceği gibi hissettirdiği için ekstra etkileyici tiyatroda oynadı pandemi olmasaydı. Çizgi film, çizgi roman, kitap ya da müzikal olsun, nasıl tüketmeyi seçtiğinden çok sunumundan ve tarzından sinematik olurdu. Yıldız Savaşları içerik.

Sahip olduğu bir franchise için bırakma ile ilgili sorunlarolan bir şirketten Bile daha büyük konular Aynı şekilde, beyaz perdeyi terk etmek, nihayetinde ihtiyaç duyduğu şey olabilir. Disney her iki şekilde de kazanır, bu yüzden franchise için en uygun olanı denemekten ve görmekten zarar gelmez.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7