iPhone 14 hataları birikiyor. Daha dün, bildirildi iPhone 14 Pro’nun kamerası bazı üçüncü taraf uygulamalarla iyi çalışmıyor ve şimdi bir rapor, bazı alıcıların Kamera uygulamasında sorunlarla karşılaştığını söylüyor.
Birçok MacSöylentiler okuyucular, iPhone 14 Pro’nun Kamera uygulamasının açıldığında yüklenmesinin yaklaşık dört ila beş saniye sürdüğünü bildirdi. Sorun yalnızca kamerayı kapattıktan sonra açarsanız meydana gelir, yani Kamera uygulaması arka planda çalışırken ortaya çıkar.
Aksi takdirde, Kamera uygulamasını manuel olarak kapatıp yeniden açarsanız veya telefonu yeniden başlatır ve ardından kamera uygulamasını başlatırsanız, büyük olasılıkla bu sorunla karşılaşmazsınız. Ayrıca uygulama video moduna ayarlandığında da olmuyor.

Bu, yaygın bir sorun gibi görünmese de, Kamera uygulaması her başlatıldığında mutlaka gerçekleşmez. Yalnızca iPhone 14 Pro‌ ve Pro Max kullanıcılarını etkiliyor gibi görünüyor. Üçüncü taraf kamera uygulamaları etkilenmedi ve iOS 16.0.1 güncellemesi bunun için bir düzeltme içermiyor.

Telefonları fabrika ayarlarına sıfırlamak yardımcı olmuyor ve hatta yeniden başlatmak bile kalıcı bir çözüm değil. Etkilenen bir kullanıcı, bunun bir RAM yönetimi sorunu olabileceğini öne sürüyor.

İPhone 14 Pro kamera hatası, erken benimseyenlerin keşfettiği bir dizi sorunun en sonuncusu

İPhone 14’ün piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse bir hafta geçti ve şimdiden bir dizi sorun bildirildi, bu da bunu en çok hata yapan lansmanlardan biri haline getirdi.

Birçok iPhone 14 Pro kullanıcısı, TikTok, Instagram ve Snapchat gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanarak video kaydederken kameraların tıkırdama ve gıcırdama sesi çıkardığına ve ana kamera merceğinin kontrolsüz bir şekilde titreştiğine ve bunun sonucunda titrek kliplere yol açtığına dair şikayette bulundu ve video kanıtları yayınladı. Apple Store, sorunla karşılaştıktan ve lensin düzgün odaklanma yeteneğini etkilediğini fark ettikten sonra YouTuber Luke Miani’ye yeni bir birim verdi.

Apple onayladı Engadget Bunu düzeltmek için önümüzdeki hafta bir güncelleme yayınlanacak.
Erken iPhone 14 benimseyenler de deneyimledi Pro modelleri bir veri aktarımından sonra donuyor ve almıyor gibi diğer hatalar iMessage veya FaceTime aramaları. Bu sorunlardan bazıları, son iOS 16.0.1 güncellemesiyle halledildi.telefon-1