HALIFAX, NOVA SCOTIA — 20 Eylül 2022 — Byos (www.byos.io), kuruluşların kendilerini her yerde bulunan uzaktan, misafir ve nesnelerin interneti (IoT) ağ bağlantısı riskinden korumalarına yardımcı olmaya adamış uç mikro segmentasyon şirketi, bugün Byos Ağ Güvenliği Olgunluk Değerlendirmesi’nin yayınlandığını duyurdu: eylemleri detaylandıran ücretsiz bir araç ve Bir kuruluşun güvenlik duruşunu iyileştirmek için teknolojiler. Ağ güvenliği sektöründe deneyimli ve danışmanlardan oluşan bir ekip tarafından geliştirilen araç, 15 dakikalık bir anket aracılığıyla bir şirketin mevcut ağ güvenliği olgunluğunu puanlar ve öncelikler, eylem planları, uzun vadeli bütçeler, ve dahası. Değerlendirme aracı şu adreste bulunabilir: https://www.byos.io/network-security-maturity-assessment-welcome.

Byos’un kurucusu ve CEO’su Matias Katz, “Dışarıdan danışmanlar getirmek zorunda kalmadan temel bir dizi tavsiye almanın bir yolunun gerçekten gerekli olduğunu gördük” dedi. “Bu süreç uzun, pahalı ve haklı gösterilmesi zor olabilir. Aracımızın, geleneksel yöntemin tüm maliyetleri ve dikkat dağıtıcıları olmadan şirketlere eyleme dönüştürülebilir tavsiyelere erişmesini sağlamak istedik. Çünkü bu neredeyse hiç yapılmadığı anlamına geliyordu.”

Byos Ağ Güvenliği Olgunluk Değerlendirmesi, genel ağ güvenliği, erişimi yönetme, yanal hareket ve risk/tehdit değerlendirmesini kapsayan 29 soruluk bir anket kullanır. Katılımcılar, her soruyla ilgili anlaşmalarını beş puanlık bir ölçekte derecelendirir ve araç, bu verileri her kategorideki ağ güvenlik olgunluk düzeylerini hesaplamak için kullanır. Byos Ağ Güvenliği Olgunluk Değerlendirmesi daha sonra kapsamlı öneri veri tabanından yararlanır. NIST ve BDT Şirketin güçlü ve zayıf yönlerine göre uyarlanmış bir rapor oluşturmak ve eyleme geçirilebilir sonraki adımlar önermek için aracı geliştiren ağ güvenliği gazilerinin önerileri ve görüşleri.

InterWorks, LLC’de Değerlendirme Baş Danışmanı ve CEO’su Caston Thomas, “Byos, en başından beri yüksek kaliteli bir araç oluşturmaya kendini adamıştı” dedi. “Bir satıcının, ürünlerine karşı herhangi bir önyargı olmaksızın ücretsiz bir araç sunacak kadar teknolojisine bu kadar güvenmesine şaşırdım. Değerlendirmeyi, her büyüklükteki kuruluşun, pahalı danışmanlar kiralamak zorunda kalmadan ağ güvenliğini iyileştirme perspektifi kazanmasına yardımcı olmak için geliştirdik.”

Byos Ağ Güvenliği Olgunluk Değerlendirmesi’nin lansmanı, şirketlerin siber güvenlik stratejilerinin gücünü hızla değerlendirmelerini sağlamak için teknolojiyi kullanarak bu mirası sürdürüyor.

Byos Ağ Güvenliği Olgunluk Değerlendirmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek veya aracı bugün kullanmaya başlamak için şu adresi ziyaret edin: https://www.byos.io/network-security-maturity-assessment-welcome.

Byos Hakkında

IoT, mobil cihazlar, “bulut”, evden çalışma ve video akışı, internetin çalışma şeklini kökten değiştirdi. Bu büyüme ve karmaşıklık hızlanıyor. Yine de, internet güvenliğinin neredeyse 50 yıl önce kurulduğu zamandan beri nasıl çalıştığı arasında çok az fark var.

Byos, “ağ” güvenliğini sağlamanın yeni bir yolunu yaratma mücadelesini hızlandırıyor ve bunu yaparken ağ güvenliğinin daha basit ve aynı zamanda temelde daha güvenli olabileceğini kanıtlıyor. Basitçe ifade etmek gerekirse, Byos tüm cihazları ve ağın kendisini görünmez kılar. Byos, her cihazı kendi ağında izole ederek ağa bağlanmadan ağ ÜZERİNDE iletişim kurar. Bir cihaz, bir e-postadan gelen kötü amaçlı yazılım gibi başka yollarla tehlikeye atılsa bile, Byos yayılmayı sınırlar.

Byos, Silikon Vadisi yatırımcıları ve danışmanları tarafından desteklenmektedir ve merkezi Nova Scotia’dadır. Tüm endüstrilerdeki ve devlet kurumlarındaki müşterilere hizmet veriyoruz. Daha fazla bilgi için ziyaret edin www.byos.io.siber-1