Bir rapora göre Google, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MeitY) ve RBI tarafından ülkede yasa dışı dijital kredi uygulamalarının kullanımını engellemek için katı normlar getirmesi için yönlendirildi. Merkez bankası kısa süre önce borç verenlerden, borçluları dijital borç verme alanında artan yanlış uygulamalardan korumayı amaçlayan dijital borç verme hizmetleri için katı normlar getirmelerini istedi. Google’ın, geçen yıl Hindistan’daki kişisel kredi uygulamaları için ek gereksinimleri zorunlu kılmak da dahil olmak üzere finansal hizmetler uygulamaları için Play Store geliştirici programı politikasını revize ettiği bildiriliyor.

göre bildiri Reuters tarafından, yasa dışı dijital kredi platformlarına yönelik bir baskıda, hükümet ve merkez bankası Google’dan yalnızca düzenleyici tarafından onaylanmış kredi uygulamalarının Google Play Store’da indirilebilmesi için sıkı kontroller eklemesini istedi. Arama devinden, web siteleri ve diğer indirme araçları dahil olmak üzere diğer dağıtım kanalları aracılığıyla bu tür uygulamaların ortaya çıkmasını sınırlamaya bakması istendi.

Google’ın, finansal hizmetler uygulamaları için Play Store geliştirici programı politikasını revize ettiği ve geçen yıl Eylül ayından itibaren Hindistan’daki kişisel kredi uygulamaları için ek gereksinimler getirdiği bildiriliyor. Bir Google sözcüsü Reuters’e verdiği demeçte, şirketin kullanıcı güvenliği politikalarını ihlal ettiği için Hindistan’daki Play mağazasından 2.000’den fazla kişisel kredi uygulamasını kaldırdığını söyledi.

Sözcü, “Bu sorunun çözülmesine yardımcı olmak için kolluk kuvvetleri ve endüstri kuruluşlarıyla ilişki kurmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Gelişmeler, RBI’nin ülkede dijital kredi için ayrıntılı bir dizi yönerge yayınlamasından birkaç hafta sonra geldi. Hükümet ve RBI şu anda onaylanmış kredi başvurularının bir beyaz listesini hazırlıyor. Merkez bankası ayrıca, dijital kredilerin herhangi bir üçüncü taraf aracılığıyla değil, doğrudan borçluların banka hesaplarına yatırılmasını zorunlu kıldı.


Bugün uygun fiyatlı bir 5G akıllı telefon satın almak, genellikle bir “5G vergisi” ödeyeceğiniz anlamına gelir. 5G ağlarına başlar başlamaz erişmek isteyenler için bu ne anlama geliyor? Bu haftaki bölüm hakkında bilgi edinin. yörünge mevcuttur Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’ler, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Amazon Great Indian Festival 2022 İndirimi için iPhone 12 İndirimli Fiyatı Taklit Edildi: Tüm Ayrıntılar

genel-8