Telefon ve dizüstü bilgisayarda Parler stok görüntüsü

Bugün internetin her zaman daha da kötüye gidebileceğini hatırlamak için iyi bir zaman. Parler, bir zamanlar internetten atılan sağcı sosyal ağ onun için rol 6 Ocak Capitol isyanları, bulutlara giriyor. bu canlandırılmış versiyon Irvine, California merkezli bir web barındırma ve bulut hizmeti şirketi olan Dynascale Inc.’i satın aldı.

Platform aynı zamanda satın almanın bir parçası olarak Parlement Technologies olarak yeniden markalaşıyor ve basitçe “muhafazakar Twitter”dan muhafazakar web hizmetlerine bir pivot ve genişleme için zemin hazırlıyor.

CEO George Farmer, Cuma günü yaptığı açıklamada, “Parlement Technologies olarak, ifade özgürlüğü sosyal medya platformunun sınırlarının çok ötesine geçen yeni bir döneme giriyoruz” dedi. basın bülteni birleşmeyi duyurdu. “Parlement Technologies’in geleceğe güç vereceğine inanıyoruz. Ve gelecek iptal edilemez” diye ekledi.

Şirket ayrıca B Serisi fon için 16 milyon dolar aldığını ve bugüne kadar 56 milyon dolar tahakkuk ettiğini açıkladı. Parler’ın Dynascale’i ve 50.000 fit karelik sunucu alanını satın almasını sağlayan şey buydu.

Parler, başlangıcından bu yana, “ifade özgürlüğünün” gelişmesine olanak sağlayan aşırı gevşek ılımlılığıyla gurur duymaktadır. Parler’ın uygulaması Apple ve Google mağazalarından çıkarıldı ve 6 Ocak’tan sonra tüm site Amazon Web Servisleri’nden atıldı. platformu kullanmıştı koordine olmak.

Parler yeniden doğdu büyük miktarda finansman sayesinde platformdan çıktıktan sadece birkaç ay sonra muhafazakar bağışçıdan, Rebekah Mercer. Sadece iki hafta önce Google, ölümden dönen uygulamaya izin verdi Play Store’a geri dönün.

Diğer aşırı sağ, genellikle nefret ve komplo dolu web siteleri, son yıllarda benzer kaderler.

Son zamanlarda, 4chan ve nefret söylemi yuvasının bir dalı olan Kiwi Farms, bir dizi web barındırıcısından kendi sunucusuna itildi. VanwaTech ile yeni ev. Neo-Nazi sitesi Daily Stormer, başladı 2017’deki Charlottesville beyaz üstünlükçü rallisinden sonra GoDaddy ve Google. Ve komplo teorisyeni Alex Jones içeriği yasaklandı birden fazla büyük platformdan.

Muhtemelen, yeni Parlement Technologies, Dynascale’in mevcut altyapısının yardımıyla bu tür siteler ve kişiler için niş bir web hizmetleri sağlayıcısı olma yolunda ilerliyor.

Dynascale Inc’in eski başkanı (ve şimdi birleştirilmiş markanın yöneticisi olan) Igor Shalkevich, “İş altyapısını güvence altına almak ve özgür konuşma platformlarını güçlendirmeye yardımcı olmak için tam bir ekosistem haline gelecek olanı inşa etmek için çapa görevi yapmaktan onur duyuyoruz” dedi. , basın açıklamasında söyledi.genel-7