Overwatch 2’nin lansmanı hızla yaklaşırken Blizzard, Overwatch 2’nin Battle Pass sistemi, kahramanların nasıl piyasaya sürüleceği, oyun içi mağaza, Sezon 1 planları ve daha fazlası hakkında bilgi dolu bir açıklama yayınlamaya karar verdi!

Yağma kutularının Overwatch 2’nin bir parçası olmayacağını zaten bildiğimiz halde, oyunun oyun içi mağazasında, oyuncunun oyun içinde oynamayı ve donatmayı tercih ettiği şeye göre kişiselleştirilecek bir “Tam Size Özel” bölümü yer alacak. Ayrıca farklı öğelerin yer alacağı, özel günlerin ve anların da yer alacağı dönen paketler de olacak. İlk birkaç sezon için, Just for You alışverişi ve dönüşümlü paketler, oyuncuların kaçırdıklarını yakalamalarını sağlamak için ilk Overwatch’dan öğeler içerecek.

Overwatch 2 Battle Pass, Kahraman Kilidini Açar, Sezon 1 Açıklandı

Battle Pass’a gelince, Battle Pass içeren çoğu çok oyunculu oyuna benzeyen ücretsiz ve premium bir piste sahip olacak.

Birinci Sezon Savaş Bileti Tanıtımı

Sezon için piyasaya sürülen herhangi bir yeni Overwatch 2 kahramanının ücretsiz Battle Pass pistinde yer alacağı zaten biliniyor, ancak premium parçayı satın alanlar yeni kahramanın kilidini anında açacak. Sezon 1’de, giriş yapan herkes otomatik olarak Junker Queen ve Sojourn’u alacak ve ilk Overwatch’a sahip olanlar, Sezon 2’nin bitiminden önce giriş yaparak kullanılması gereken Founder’s Pack aracılığıyla yeni kahraman Kiriko’yu alacak.

Overwatch Season 1 Battle Pass, toplam 80’den fazla katmana yayılmış 20 katmanda aşağıdaki açılabilir ücretsiz ödülleri içerecek:

 • En yeni destek kahramanı Kiriko (zaten ona sahip olmayacak yeni oyuncular için)
 • 2 Epik Görünüm
 • 1 Silah Tılsımı
 • 2 Hatıra Eşyası
 • 1 Öne Çıkan Giriş
 • 14 ek öğe (emotes, zafer pozları, isim kartları, spreyler, oyuncu simgeleri vb.)
 • Prestij Aşaması Unvanları (8 kazanılabilir başlık, yalnızca tüm geçiş tamamlandıktan sonra kullanılabilir)

1. Sezon Premium Savaş Bileti:

Her yeni sezonda Blizzard, daha da fazla ödül içeren bir Premium Savaş Bileti Pisti yayınlayacak.

Premium Battle Pass, ilk Mythic katman görünümümüz ve diğer birçok premium kozmetik öğe de dahil olmak üzere 60 ek (toplam 80) katman içerir. Sezonda yeni bir kahraman varsa, Premium Savaş Bileti satın almak, o kahramana ek olarak anında erişim de sağlayacaktır.

Overwatch 2 Sezon 1 Premium Parça, yeni oyuncular için Kiriko’ya anında erişim sağlayacak ve altı yeni Legendary görünüm ve tamamen yeni Cyber ​​Demon Genji Mythic görünümü dahil olmak üzere 60’tan fazla kozmetik ürün içerecek.

premium%20bp.jpg

Birinci Sezonun Premium Savaş Bileti toplamda, yukarıdaki tüm ücretsiz ödüllere ek olarak aşağıdaki açılabilir ödülleri içerir:

 • Kiriko’ya anında erişim
 • %20 DP Savaş Bileti Takviyesi
 • 1 Efsanevi Görünüm
 • 5 Efsanevi Görünüm ve 1 Epik Görünüm
 • 3 Oyun Tanıtımları
 • 4 Silah Tılsımı
 • 3 İfade
 • 3 Hatıra Eşyası
 • 6 Poz
 • 6 İsim Kartı
 • 30’dan fazla ek kozmetik ödül

Premium Battle Pass 1000 Overwatch Coin’e (10 USD eşdeğeri) mal olacak – bu jetonlar doğrudan satın alınabilir veya haftalık görevleri tamamlayarak zaman içinde kazanılabilir. İzleme Noktası Paketi sahipleri Sezon Bir’in Premium Savaş Biletini otomatik olarak açar.

Yeni Kahramanlar

Blizzard’a göre, yeni Overwatch 2 kahramanları, Battle Pass’ın ücretsiz pistinde 55. seviyedeki herkes için çıkış yapacak (premium pistte olanlar için kahramanın kilidi anında açılacak). Ayrıca, yeni kahramanlar için birkaç hafta boyunca onları Rekabetçi modlara sokmada bir gecikme olacak. Bu, Blizzard’ın gerekirse dengelerini ayarlamasına izin verecek ve ayrıca oyunculara kahramanla deney yapmaları için zaman tanıyacak.

Yeni Overwatch 2 kahramanlarının, her biri yeni bir kahramana sahip olacak Sezon 1 ve Sezon 2 hariç her alternatif sezonda çıkması bekleniyor. Bundan sonra Blizzard, Sezon 4’te ve ardından Sezon 6’da yeni bir kahraman yayınlamayı planlıyor.

Yeni Haritalar ve Sınırlı Süreli Etkinlikler

Overwatch 2 için önceden duyurulan yeni haritalara ek olarak—Circuit Royal, Colosseo, Midtown, New Queen Street ve Paraíso —Season One ayrıca Portekiz, Esperança’da yeni bir push harita seti tanıtacak. Tüm haritalar herkes tarafından kullanılabilir ve ileriye doğru, genellikle her alternatif sezonda yeni bir harita tanıtılacaktır.

Ayrıca eski sınırlı süreli oyun modlarını tekrar ziyaret edeceğiz ve yeni “Gelinin Gazabı” Junkenstein etkinliğini içerecek olan Birinci Sezon gibi yenilerini karşılayacağız. Yakında Birinci Sezonun etkinliği hakkında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak.

Son olarak Overwatch 2’nin PvE kısmı 2023’te çıkacak ve bununla ilgili daha fazla detay önümüzdeki aylarda paylaşılacak.

Overwatch 2’nin 1. Sezonu ile ilgili tam SSS’ye göz atabilirsiniz. burada.oyun-6