İlk sahiplerinden mağazadan çıktıklarında iPhone 14 akıllı telefon satın alan satıcılar, yeni serinin fiyatları hızla düştüğü için şimdiden çok şey kaybetti.

Dün, 1 TB flaşlı iPhone 14 Pro Max’in fiyatının ilk gün 600 dolardan 320 dolara düştüğünü, 128 GB flaşlı iPhone 14 Pro’nun ise önerilen fiyattan sadece 125 dolar fazla olduğunu bildirdik. Ve bunlar Cuma gününün ikinci yarısının fiyatları. Cumartesi günü düşüşe devam ettiler, bunun sonucunda çok sayıda akıllı telefonu önerilenlerin üzerinde fiyatlardan satın alan spekülatörler tahmin edildiği gibi kırmızıda kaldı.Mydrivers, Çin pazarında en çok satanın koyu mor iPhone 14 Pro Max olduğunu bildiriyor. Satışların başlamasından önce bile, satılan her akıllı telefondaki spekülatörlerin gelirinin 280 ila 400 dolar arasında olması bekleniyordu.

Ancak şimdi seri başına fiyat artışı zaten 15 ila 115 dolar arasında değişiyor. Ve spekülatörün iPhone 14 Pro Max’in ilk sahiplerinden daha yüksek marjla akıllı telefonlar alması artık kimseyi rahatsız etmiyor. Satıcıların verileri, 512 GB flash belleğe sahip iPhone 14 Pro Max’teki işaretlemenin 400 dolardan 115 dolara düştüğünü gösteriyor. Gözlemciler, Çin pazarındaki iPhone 14 Pro akıllı telefonların fiyatlarının birkaç gün içinde önerilenlere yaklaşabileceğini düşünüyor.

Bazı spekülatörler şimdiden binlerce (ve bazı on binlerce) dolar kaybettiklerini kabul ettiler. Bu sefer yepyeni bir daire olmadan yapacaklar.genel-22