Crunch, video oyunlarının geliştirilmesinde genellikle gerekli bir kötülük olarak görülse de, endüstrinin en büyük şirketlerinden biri buna karşı çıkıyor. Bu yılın başlarında büyük bir satın alma turunun ardından gündeme gelen Embracer Group, stüdyosunun İK başkanlarından birinin oyun endüstrisindeki sıkıntının neden geçmişte kalması gerektiğini açıklayan bir videosunu paylaştı.

Video, 3 Şubat 2023’te piyasaya sürülecek olan Dead Island 2’nin arkasındaki geliştiriciler olan Dambuster Studios’tan geliyor. Stüdyo, diğer stüdyolarda sıkıntılı bir döneme girerken, Dambuster’ın İK başkanı Helen Haynes nedenini paylaştı. crunch’ın gerekli olmaması gerektiğini düşünüyor.

Diğer sektörlerde çalışan İK’dan gelen Haynes, diğer birçok sektörün “saçma” sıkıntı uygulamalarına başvurmak zorunda kalmadan projeleri önemli teslim tarihlerinde teslim etmek için çalıştığını açıklıyor. “Oyun endüstrisi o kadar da özel değil” diyor ve crunch’ı “geçiş hakkı, ego, maçoluk saçmalığı” olarak nitelendiriyor. [that] gerçekleşmesi gerekmiyor.”

Haynes, diğer endüstrilerde bu tür cezalandırıcı teslim tarihlerini yönetmek için kullanılan tekniklerin çoğunun oyun geliştirmede işe yarayabileceğini ve çalışacağını söylüyor, ancak yine de stüdyo İK’sını endüstrinin benzersiz ihtiyaçlarını dikkate almaya teşvik ediyor.

Stüdyoların çökmeye karşı nasıl korunabileceğine gelince, Haynes’in birkaç önerisi var. Bunlardan biri, endüstrinin, işçilerin ruh sağlığını korumak için keyfi disiplin cezası yerine çalışanlarına yönelik danışmanlığa daha fazla yatırım yapmasıdır. Haynes ayrıca, yöneticilerin ve liderlerin ekiplerine daha iyi bakmaları gerektiğini söyleyerek sektörün üst seviyelerine de sesleniyor.

Embracer Group bünyesinde Gearbox Entertainment, Crystal Dynamics, THQ Nordic grubu ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda stüdyo ile şirketin krize karşı halka açık bir duruş sergilediğini görmek yüreklendirici. Son yıllarda bu terim övünme haklarıyla daha az, daha çok kötü çalışma koşullarıyla ilişkilendirildi. Embracer yan kuruluşu Gearbox, uygulamanın Borderlands 3 üzerinde çalışan geliştiricilerden hiçbir zaman gerekli olmadığını söyleyerek, genel olarak krizi reddeden başka bir stüdyo.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şey satın alırsanız GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1