Bir aydan kısa bir süre önce bir patlama oldu ve Oppo, patent anlaşmazlığı nedeniyle o zamandan beri Almanya’da yeni cihaz satmıyor. Ancak bu, bunun tüm Avrupa için geçerli olduğu anlamına gelmez. Çünkü artık üretici, Deutsche Telekom’un Avusturya’daki yan kuruluşu Magenta Telekom ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

  • Oppo, Avusturya’da yeni ortaklığını duyurdu.
  • 16 Eylül’den itibaren Reno 8 Lite sözleşmeli olarak satışa sunulacak.
  • Üretici, Avrupa pazarında genişlemeye devam etmek istiyor.

Teknoloji haberlerini aktif olarak takip ediyorsanız, Oppo ve Nokia arasındaki patent anlaşmazlığını kaçırmamış olmanız gerekirdi.Bunun ardından üreticiden Opoo’nun müşterilerine bakmaya devam edeceğine söz verdiği bir açıklama geldi. Grup ayrıca, şu ana kadar başarılı olamayan yasal anlaşmazlığa bir çözüm bulmaya çalışacağına da söz verdi. Ancak şimdi, özellikle Avusturya’dan Oppo hayranlarını sevindirecek bir haber vardı. Çünkü üretici ilk cihazlarını 16 Eylül’den itibaren Magenta Telekom’da sunacak.

“Avrupa’da başarı OPPO için bir önceliktir ve öyle kalacaktır. Bizim için Avusturya’da pazara giriş, bizi hedefimize yaklaştıran bir diğer mantıklı adım.” – Alan Jiang, OPPO Avusturya Genel Müdürü

Bu adımla Çinli grup, Avrupa pazarını daha da genişletmek istiyor. Bağımsız pazar araştırma şirketine göre “Kontrpuan Araştırması” Oppo, dünya çapında ve ayrıca Avrupa’da dördüncü en büyük akıllı telefon markasıdır. Şirket şimdi bu başarının üzerine inşa etmek ve Avrupa’daki etkisini daha da artırmak istiyor, ardından Alman pazarı geçici olarak yok olma tehdidiyle karşı karşıya.

İlk mevcut akıllı telefon olarak Reno 8 Lite

Oppo Reno 8 Lite ile üretici, 16 Eylül’de satışların başladığını resmen müjdelemek istiyor. Bu günden itibaren orta sınıf akıllı telefonu Magenta Telekom’dan sipariş etmek mümkün olacak. Oppo A57’ler de “yakında” gelecek, ancak bunun için kesin bir tarih yok. Cihazlar önceden yalnızca Deutsche Telekom’un yan kuruluşundan temin edilebilir.

Önden bir masada Reno 8 Lite

Reno 8 Lite, 16 Eylül’den itibaren Avusturya’da satışa sunulacak. / © SonrakiPit

B2C Magenta Telekom CCO’su Bruono Duarte, Oppo’nun uluslararası başarısının marka adına konuştuğunu da söylüyor. Ayrıca giderek daha fazla Avusturyalı olduğu için: üreticinin akıllı telefonlarını dahili olarak soruyor ve ilgi açıkça artıyor, Magenta Telekom’un Oppo’nun özel ortağı olmasından gurur duyuyor, diye devam etti Duarte.

Çinli üreticinin Avusturya’da gerçekten bir yer edinip kazanmayacağı henüz belli değil. Ek olarak, Nokia ile olan patent anlaşmazlığı hala çözülmedi, bu nedenle Oppo’nun genişleme planlarında daha fazla sorun olabilir.

Bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Oppo’nun Avusturya pazarında başarılı olacağını düşünüyor musunuz? Yoksa patent anlaşmazlığı bir sorun haline mi gelecek? Yorumlarda bize bildirin!genel-27