Özel oyun bilgisayarı modları Bu gösteri yarım asırlık olsa bile, kullanıcıların pop kültürüne olan ilgilerini takdir etmelerine izin verin. Amerikan komedi-draması MASH’ın 50. yıldönümünü kutlayan – genellikle M*A*S*H olarak telaffuz edilir – bu özel bilgisayar, ABD Ordusu pigmentasyonu ve gereçleriyle baştan sona donatıldı.

Herkesin bildiği gibi, sahip olunabilecek en iyi oyun bilgisayarı, kendi elinizle yapılan, aynı zamanda kim olduğunuzu ve neyle uğraştığınızı da yansıtan bilgisayardır. Bu nedenle, Redditor Hawktulu gösteriyi doğrudan 21. Yüzyıla getirdiği için MASH’ın ilk bölümünün 17 Eylül 1972’de yayınlanması önemli değil. Hawktulu TV dizisine saygı ile yukarıdan aşağıya temalı özel sistemlerinin birkaç görüntüsünü yükledi.

Bu estetik özellikler arasında PC kasasında oyuncuların imzalarıyla tamamlanan asker yeşili renklendirme de yer alıyor. İç mekan, özel yeşil ve kahverengi bir kaplamaya sahip bir Nvidia GeForce RTX 3070 Ti’ye sahip. Temayı tamamlamak için ayrıca soğutucunun üzerine kırmızı bir çarpı işareti, alt kısma küçük bir cip yerleştirdiler ve kasanın yan tarafına “ABD Ordusunun Mülkiyeti” kelimesini boyadılar.

Belki de Hawktulu’nun yaptığı en ustaca şey, RAM’in üstüne hem belleği serin tutan hem de GIF’leri oynatabilen veya oyun bilgisayarından CPU sıcaklıkları gibi verileri görüntüleyen bir Thermaltake Pacific R2 Ultra LCD ekran yerleştirmek. Hatta diziye olan aşklarını gerçekten vurgulamak için YouTube’da MASH karakterlerini küçük ekranda gösteren kısa bir videoya bağlantı bile verdiler.

MASH’ı hatırlayanlarınız için, 50 yıl çok uzun bir zaman önce gibi geliyor, özellikle de bildiğimiz modern makinelerden önce geldiği için. Yine de, özel PC topluluğu üzerinde bile açıkça bir etki bırakan bir gösteri. Tek bir bölüm görmemiş olanlar bile, 11 yıldan fazla bir süredir yayınlanmasıyla ne kadar ikonik olduğunun farkındalar. Ayrıca toplamda 14 kazanan 100 ödül için aday gösterildi.

Bu kalibredeki PC modlarını görmek oldukça ilham verici. Açıkça çok sayıda yetenekli ve kendini işine adamış kişi var ve Hawktulu’nun projesi sadece bir örnek.oyun-2