Serçeler çatılardan ıslık çalıyor: 6 Ekim’de Mountain View, Google Pixel Watch ile Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu sunacak. Hafta sonu öğrendiğimiz gibi, muhtemelen Google TV’li yeni Chromecast HD’yi de göreceğiz. Şu anda, Google’ın 128 GB dahili program belleğine sahip Pixel 7’yi yalnızca bu yıl sunmayı planladığı sık sık okunuyor. Değerli meslektaşımız ve sektördeki dünyanın en güvenilir bahşişçisi Roland Quandt’ın ise farklı bir görüşü var.

  • Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, sırasıyla 128 ve 256 GB ile geliyor
  • Kullanılabilirliğin 20 Ekim’de başlaması planlanıyor
  • Google bugün bize yeni renkleri gösteriyor
  • Google, “G2” Tensör işlemcisini onayladı

Google Pixel 7 ve 7 Pro’nun her ikisi de 128 ve 256 GB depolama alanıyla birlikte gelir

Kanıtlanmış en güvenilir bilgi veren Roland Quandt, WinFuturegenel iddiaların aksine, Google Pixel 7 bize Almanya’da sadece 128 GB ile değil, aynı zamanda 256 GB dahili program belleği ile geliyor. Google Pixel 6 sadece 128GB NAND flash ile bittiği için bu kesinlikle olumlu bir gelişme olurdu. 256 GB depolama alanına ihtiyacınız varsa, çok daha pahalı olan Google Pixel 6 Pro’ya gitmelisiniz.

Şimdi madalyonun dezavantajı geliyor: Aynısı Google Pixel 7 Pro için de geçerli. Yine 256 GB katmanda şaft olacak. Yuvadan bahsetmişken: En yeni Pixel akıllı telefon serisinde de geleneksel olarak microSD kart yuvası yoktur. Google, hızlı UFS 3.1 depolamaya kıyasla harici depolama ortamının düşük okuma ve yazma hızıyla bunu haklı çıkarır. Roland Quandt, bunun arkasındaki Mountain View’ın pazarlama becerilerinden şüpheleniyor – sonuçta, bulut depolama hizmeti Google Drive’ın müşteri kazanması gerekiyor. Rakip Apple’a göre bu bir iddianame: az önce sunulan iPhone 14 serisi, 1 TB’a kadar dahili bellekle sunuluyor.

Bu arada, Google kendi mağaza 6 Ekim’deki lansmandan önce birkaç yeni bilgi parçasının sıçramasına izin verdi. Bir yandan, ikinci nesil Tensor işlemcisi artık “G2” olarak onaylandı. Tensor GS201 (“Cloudripper” kod adı) model tanımından ve yine üç kümeli bir konfigürasyondan şüpheleniyoruz. Renkler söz konusu olduğunda Google, 2022/2023 sezonu için ne giyileceğini de ortaya koyuyor.

Google, Pixel 7 modellerinin farklı renklerini gösteriyor.

Google Pixel 7 ve 7 Pro’nun her biri üç ince renkte görünür. / ©Google

Google Pixel 7 ve Google Pixel 7 Pro, Obsidyen (siyah) ve Kar (beyaz) renklerini paylaşır. Temel model için “Limon otu” ve Pixel 7 Pro için “Hazel” içeren bir renk vurgusu da mevcuttur. Her ikisi de, Pixel 7’de biraz daha açık ve Pro’da biraz daha koyu görünen, görünen yeşil tonlarıdır. Tam genişlikteki kamera köprüsünün üç temel modelde mat, Pro sürümlerinde ise parlak olduğu görülüyor. Quandt, yayınında, önceden yüklenmiş Android 13’e sahip altı Google Pixel 7’nin 20 Ekim’den itibaren Almanya’da satışa sunulacağını da ekliyor.

Bana göre bu yıl çok vakur görünüyor – ve çok renkli değil. Ne demek istiyorsun? “Daha rahatsız edici” bir renklendirme ister miydiniz?genel-27