2020’de Mattson Tomlin’in Warner Bros. hit olacak film üzerinde çalışan bir senarist olduğu bildirildikten sonra, Yarasaadamona sosyal medya ve diğer kanallar aracılığıyla çizgi roman endüstrisinden bir “çırpınma” dediği kişi tarafından yaklaştı.

Bu insanlardan biri, DC kitapları üzerindeki sert ve cesur çalışmaları ile tanınan sanatçı Lee Bermejo’ydu. Batman: Lanet olsun ve Bekçilerden Önce: Rorschach.

Tomlin, “Instagram’da izlediğim filmlerden kareler yayınlıyordum ve o onları gördü,” diye hatırlıyor. Bermejo, sonunda Skype’taki birçok toplantıdan ilki olan bir toplantıya taşınan bir konuşma başlattı. ‘Birlikte bir kitap yapmalıyız’ dedik birbirimize.

Şimdi, neredeyse üç yıl sonra, o kitap açılmaya hazır.

O zamandan beri kasabanın en büyük tür yazarlarından biri ve aynı zamanda gelişen bir yönetmen olan Tomlin ve İtalya’da yaşayan Amerikalı bir illüstratör Bermejo, Kısır döngü, üç sayı prestij mini dizisi. İlk sayı Aralık ayında yayınlanacak.

Hikaye, bitmeyen bir şiddet ve intikam döngüsünde zaman ve uzayda dolaşmak için lanetlenmiş iki adama odaklanıyor. Adamlardan biri olan Shawn Thacker, ıstırabıyla diğer tek adamdan intikam almak isteyen, gelecekten gelen eğitimli bir suikastçıdır. Yaptıkları her vuruş, ikisini de istemeden çok farklı geçmiş ve gelecek dönemler arasında seyahat etmeye zorlar. Milyonlarca yıla yayılan bir irade savaşında kilitli kaldıklarında, hikaye onları 22. yüzyıl Tokyo’dan 1950’lerin New Orleans’ına, Kretase Dönemi ve ötesine götürecek.

Bermejo, zaman zaman karakterlerin kendilerini içinde buldukları dönemlerden ve sanatçılardan ilham almak için olağan sanat tarzından uzaklaşacaktır.

Tomlin, “Konsept bir şey ama biz gerçekten çizgi roman ortamını kullanmak istedik, bu yüzden Lee her yeni zaman ve yere gittiğimizde sanat tarzını değiştirmeyi kendine görev edindi” diyor. “Yani bir yanda bu yüksek oktanlı aksiyon hikayesi, medyaya bir aşk mektubu olan bir diğer bileşen var. O adamdan çıkmasını asla beklemeyeceğiniz görüntüler göreceksiniz.”

Çizgi roman, sanatı gerçekten vurgulamak için büyük boyutlu bir formatta yayınlanacak. Ve sadece Bermejo’nun kapak resimleriyle değil, Alex Garner (yarasa Adam), Jae Lee (gaddar), Rafael Grampa (BRZRKR), diğerleri arasında.

Kitap, 2020’de ikisi arasındaki erken toplantıdan bu yana gizlice çalışıyor.

Tomlin, “Mümkün olan en organik durumdu” diye açıklıyor. “Yeni biriyle yaratıcı bir şekilde ‘çıkmaya’ giderken, her zaman ‘Bu bir felaket mi olacak, zevklerimiz ve değerlerimiz uyumlu mu?’ hissi var. İkimiz de bu filme derin bir sevgi besliyoruz. Şeytanı gördüm ‘Böyle sert bir şey yapalım’ dedik. Ve bu ondan doğdu.”

Tıklandığında, Tomlin, ikisinin de ortaya attığı fikirlerden bir taslak yazdığını söylüyor. “Her şeyin birlikte ne kadar çabuk oluştuğuna şaşırdım. Yarışlar bitmişti ve bir iki ay içinde yayıncılara duyuruyorduk.” Boom! kopardı.

O zamandan beri hem Tomlin’in hem de Bermejo’nun hisseleri yükseldi. Tomlin şimdi Boom!’un hit çizgi romanının film uyarlamasını yazıyor. BRZRKR Keanu Reeves’in yıldıza bağlı olduğu (Reeves ayrıca çizgi romanın ortak yaratıcısıydı) ve devam filmi üzerinde Reeves ile birlikte çalışıyor. Yarasaadam. Ayrıca 2021’de çizgi roman yazmaya başladı. Batman: SahtekarDC için hazırlanan ve üretilen prestijli bir mini dizi sonrasında o ve Bermejo üzerinde çalışmaya başladı Kısır döngü.

Tomlin, yaratıcılara ait ilk eseri için “Şiddet üzerine bir meditasyon” diyor. “Şiddetin anlamı ve aynı zamanda bedeli. Şiddet olsun diye şiddet içeren bir hikaye şart değil. İnsanların neden şiddet uyguladığı sorusuna gerçekten giriyor. Ve bu hikayeyi zaman ve mekan içinde baş döndürücü bir şekilde anlatıyor.”

Aşağıdaki sanat üzerine meditasyon yapın.

Kısır döngü

Boom Studios’un izniyle

Kısır döngü

Boom Studios’un izniyle

Kısır döngü

Boom Studios’un izniyle

Kısır döngü

Boom Studios’un izniyle

Kısır döngü

Boom Studios’un izniyle

Kısır döngü

Boom Studios’un izniyle

Kısır döngü

Boom Studios’un izniylesinema-2