iPhone 14 lansman etkinliğinin çoktan geride kalmasıyla Android’in karşılık verme zamanı geldi. Ve darbeyi Google’ın kendisinden daha iyi kim verebilir?

Bir aydan kısa bir süre içinde, 6 Ekim’de teknoloji devi Pixel 7 serisini tanıtacak. Akıllı telefonlar, Apple’ın A16 yonga setine rakip olmayı uman bir 4nm SoC olan Tensor G2 tarafından desteklenecek. Google’ın Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu bir süre önce (Mayıs’ta Google I/O’da) ilk kez taktığı göz önüne alındığında, iki akıllı telefon hakkında zaten biraz bilgimiz var.

Ancak dün bazı Twitter’da iki telefonla ilgili hayal kırıklığı yaratan bir haber ortaya çıktı. Önde gelen bir teknoloji uzmanı Roland Quandt’a göre, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun maksimum 256 GB dahili depolamaya sahip olması gerçek bir olasılık. O zaman, tweet bunun yalnızca AB modelleri için geçerli olabileceğini belirtti.

Ancak, şimdi hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro’nun bölgeden bağımsız olarak yalnızca iki depolama yapılandırmasıyla ( 128 GB ve 256 GB) geleceği görülüyor. Bu bilgi öne sürüldü bir tweet. Quandt ayrıca ilk sevkiyatlar için olası bir tarih verdi – resmi etkinlikten 2 hafta sonra veya 20 Ekim civarında.

Bu, büyük bir Android akıllı telefonun yalnızca iki depolama yapılandırmasıyla piyasaya sürüleceği ilk sefer olmayacaktı. Örneğin Samsung Galaxy Z Flip 4 de sadece iki versiyonla geliyor. Bununla birlikte, dikkate değer bir uyarı var – Flip, 256GB veya 512GB olarak geliyor.

Yalnızca 128 GB’lık bir temel model yeterince kötü (özellikle “Pro” bir cihaz için), ancak maksimum 256 GB daha da kötü. Referans olarak, mevcut Pixel 6 Pro’nun 512GB sürümü var ve yalnızca standart Pixel 6 256GB’ta maksimuma çıkıyor.

Tabii ki, bunların hepsi hala değişebilir, ancak resmi açıklamanın hemen köşede olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen her şeyi daha sonra değil, daha erken öğreneceğiz.

telefon-1