Google, Play Store'daki şüpheli derecelendirmeleri ve incelemeleri filtrelemek için bu yeni uygulamayı getiriyor

teknoloji devi Google uygulama derecelendirmelerini ve incelemelerini mümkün olduğunca orijinal hale getirmek için yeni bir uygulama inceleme politikası getiriyor. Oyun mağazası.

En son değişiklik, gerçek kişilerden geldikleri varsayılarak, kullanıcı tarafından gönderilen incelemeleri ve derecelendirmeleri halka açılmadan yaklaşık 24 saat önce bekletecek. Android Merkezi.

Ayrıca Okuyun

AB, Google reklam teknolojisi soruşturmasına Portekiz soruşturmasını ekledi

Rapora göre teknoloji devi, yeni politikanın Android uygulamalarındaki şüpheli derecelendirmeleri ve incelemeleri tespit etmesini hedefliyor.

Google, bir danışma belgesinde, “Şüpheli Puanları veya İnceleme etkinliğini otomatik olarak tespit etmemize olanak sağlamak için, kullanıcıların Derecelendirmeler veya İncelemeler göndermesinden bu gönderilerin yayınlanmasına kadar yaklaşık 24 saatlik bir gecikme getiriyoruz” dedi.

“Bu dönemde, yorumları görerek ve yanıtlayarak kullanıcılarınıza yardımcı olmaya devam edebileceksiniz, ancak bunlar hemen herkese açık olmayacak” diye ekledi.

Raporda, yeni politikanın çevrimiçi ürünlerde sahte incelemelerin yayılmasını azaltmaya yardımcı olabileceği belirtildi.

Ayrıca Okuyun

Apple Google, bu ülkedeki rekabete aykırı uygulamalarla ilgili soruşturmayla karşı karşıya

Raporda, teknoloji devi aynı incelemeyi birden çok kez yayınlamaya ve aynı içerik için birden fazla hesaptan incelemeye karşı uyardı.

İngiltere’nin Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) Google hakkında bir soruşturma başlattı ve Amazon geçen yıl, kendi platformlarında sahte incelemelerle mücadele etmek için “yeterince yapmamış olabileceklerini” belirlemek için.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9