Bu yeni Genshin Impact sızıntısı bize beklenmedik ticari kart oyunu (TCG) modu hakkında oynanış ayrıntıları, bazı kurallar ve hatta deste oluşturma için birkaç kart seçeneği de dahil olmak üzere tonlarca yeni bilgi veriyor. Oyuncular, karakterlerin, canavarların ve daha fazlasının kart versiyonlarını kullanarak desteler oluşturabilecekler. TCG, oyunculara maçı kazanmak için rakiplerinin tüm karakter kartlarını yenerek görev verir. Bu basit bir hedef, ancak doğru şekilde uygulanırsa mod Genshin Impact’in Gwent’i olabilir.

Oyuna başlamak için, her iki oyuncu da beş kart çekecek ve ön planda olmak için mevcut üç karakter kartından bir Aktif Karakter seçecektir. Aktif Karakterler, Fischl veya Ayaka gibi gerçek oynanabilir karakterlerin yanı sıra Electro Hypostasis gibi bazı temel düşmanları içerir. Aktif Karakter seçeneklerinin mevcut listesi, kart oyununun 3.3 sürümünde geleceği söylendiği için değişebilir. Bununla birlikte, toplamda yaklaşık 220 kart olacak gibi görünüyor ve bunların yaklaşık 25’i oynanabilir karakter listesinden geliyor.

Beraberlik aşamasından sonra, oyuncular sırayla sekiz temel zar atacak – yedi oyun içi öğenin her biri için bir zar ve ayrıca herhangi bir öğe olarak kullanılabilecek ekstra bir zar. Bir tur sırasında oyuncular, Aktif Karakterleri değiştirmek, Aktif Karakterin becerilerini kullanmak veya tek bir zarın unsurunu değiştirmek için kartları atmak gibi çeşitli eylemler gerçekleştirebilir. Bunu basitleştirmek için, kartlar çekilir, zarlar atılır, eylemler yapılır, sonra bir sıra biter.

Görünüşe göre, kendisini Aktif Karakter olarak kullanacak olan, yukarıda bahsedilen Fischl gibi önemli karakterler de dahil olmak üzere, oynayacak çok sayıda rakip var. Cyno gibi bazı rakipler, zorluğu dikte eden hem ‘arkadaşça’ hem de ‘ciddi’ modlara sahip olacaklar.

Açık dünyada yapılacak kartla ilgili zorluklar, elde edilecek Altın Karakter Kartları, rütbe atlamak için yükselme zorlukları ve bireysel karakter kartları için bir yeterlilik derecelendirme sistemi olduğundan, bu kart oyunu modu muhtemelen bir süre daha kalacaktır.

Söz konusu büyük sızıntı, önde gelen Genshin sızıntısı UBatcha’dan başkası değil. Hem bilinmeyen ayrıntılar hem de çeşitli açıklamalar sağlayan bir dizi tweet yayınladılar ve bunların hepsi tek bir dosyada toplandı. Reddit iplik.

Tüm bu ayrıntıları okuduktan sonra, takas kartı oyunu, hayranların istediği yeni, kalıcı oyunsonu içeriğine doğru gerçek bir adım olabilir gibi görünüyor. Genshin oyununuzu daha ileri götürmek istiyorsanız, en iyi Genshin Impact karakter yapıları ve Dori için ihtiyacınız olan tüm yükseliş malzemelerine yönelik kılavuzumuza göz atmayı unutmayın.oyun-2