hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen Diablo 4 Hileli sınıf? Başka yerde arama. El becerisi rolünü yerine getirmek için yaratılan Rogue, hem menzil hem de yakın muharebe saldırılarındaki mükemmelliğini etkileyici hız ve hareketlilik istatistikleriyle birleştiren gerçek bir melez karakterdir. Hal böyle olunca Rogue, RPG oyunundaki en esnek karakterlerden biri olacak.

Diablo 4 sınıflarından biri olan Rogue, Diablo serisinin kökenlerine bir geri dönüş. Blizzard, bu Rogue’un Diablo 3’ün Demon Hunter’ı ve Diablo 2’nin Assassin’i gibi diğer popüler karakterlerin unsurlarını kapsayan tamamen yeni bir görünüm olduğunu söyledi. Ve aslen Sisterhood of the Sightless Eye’dan olsa da, oyuncuların ya kadın ya da erkek Rogue sınıfı rolünü üstlenebileceği bildiriliyor. İşte çıkış tarihinden önce Diablo 4 Rogue hakkında bilmeniz gereken her şey.

Oyun stili

Belirtildiği gibi, Rogue hem menzilli hem de yakın dövüş saldırılarında üstün olan esnek, çok yetenekli bir karakterdir. Bu, düşmanları yenmek için birlikte kullanacağı kılıç ve hançerlerden yay ve arbaletlere kadar bir dizi silahı donatma ve kullanma becerisine sahip olduğu anlamına gelir.

Rogue ayrıca karakter özelleştirmesi ile birlikte gelir, yani dövmelerden kapüşonlulara, yarım maskelere ve daha fazlasına kadar kişisel tarzınıza göre benzersiz bir görünüm oluşturabilirsiniz. Böyle esnek bir karakterle Rogue’un oyun tarzını karıştırma fırsatı geliyor.

Sınıf uzmanlıkları

Rogue, Shadow Realm, Exploit Weakness ve Combo Points olmak üzere üç farklı sınıf uzmanlığını almak için benzersiz bir yeteneğe sahiptir.

  • Gölge Diyarı: Rogue, zarar göremeyeceği bir gölge alemine kaybolabilir, ancak daha akıcı dövüşler yaratmak için düşmanları kendisiyle birlikte aleme sürükleyebilir.
  • Zayıflıktan Yararlanmak: Rogue, yeteneklerini kullanmaya hazırlanırken artan hasarla düşmanlara misilleme yapabilir ve karşı saldırıya geçebilir.
  • kombo Puan: diğer yeteneklere harcanabilecek puanlar oluşturmak için ritmik saldırıları bir araya getirin.

Üç uzmanlık da Rogue’un Diablo 4’te sınıfa özel görevleri tamamlamasına yardımcı olacak. Üçünün de oyun boyunca kilidi açılabilir, ancak oyuncular herhangi bir zamanda yalnızca bir etkinliğe sahip olabilir.

İmbu Sistemi

Rogue, oyuncuların “anında oyun tarzınızı değiştirmelerini” sağlayan imbue sistemi adı verilen özel bir mekaniğe sahiptir. Bu, oyuncuların Frost Imbue, Shadow Imbue, Poison Imbue ve daha fazlası gibi her bir beceriye bir imbue atayabileceği anlamına gelir. Rogue’un saldırılarında esnek olmasını ve ayrıca kendisi ve takım arkadaşları için saldırılara belirli temel hasarlar vermesini sağlar.

Böylece ok yağmurunu dondurabilir, savaş alanını zehirleyebilir ya da diğer dünyadaki gücünü kullanarak düşmanlarını gölgeli bir silahla ele geçirebilirdi.

Diablo 4 Rogue sınıf rehberi: Rogue bir ok yağmuru fırlatıyor

Yetenekler

Henüz Rogue için onaylanmış bir yetenek ağacımız yok. Şimdilik, Rogue’un Diablo 4’te sahip olacağı birkaç beceriyi biliyoruz ve Blizzard’dan daha fazlasını duyduğumuzda güncelleyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Rogue’un Diablo 4’teki becerileri:

  • bıçaklamak
  • Ateş Oku
  • kısa çizgi
  • Caltrops: tetiklendiğinde çevredeki düşmanlara zarar vermek için çeşitli tuzaklar bırakarak
  • Güçlü Ok: yüksek hasar, tek hedefli saldırı
  • Ok Barajı: Aynı anda birden fazla düşmanı oklarla vuran bir kombo beceri
  • Ok Yağmuru: Düşmanları bir dizi okla bombalayan nihai bir AoE saldırısı

Diablo 4 Rogue sınıfı hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey bu. Blizzard tarafından onaylanan diğer Diablo 4 karakterleri hakkındaki tüm bilgileri öğrenmek için Barbar, Büyücü, Druid ve Necromancer sınıflarına yönelik kılavuzlarımıza göz atmayı unutmayın.oyun-2