İnsanlar, 10 Eylül 2022'de Tokyo'da düzenlenen bir hasat-ayı izleme etkinliği sırasında Roppongi Hills Mori Kulesi'nin gözlem güvertesinde dolunayı izliyor.

İnsanlar, 10 Eylül 2022’de Tokyo’da düzenlenen bir hasat-ayı izleme etkinliği sırasında Roppongi Hills Mori Kulesi’nin gözlem güvertesinde dolunayı izliyor.
Fotoğraf: Philip Fong / AFP (Getty Resimleri)

Japonya hükümeti tamamen yeniden düzenlemeyi planlıyor.açık Ülkeden gelen raporlara göre, ülkeyi uluslararası turizme, belki de Ekim ayına kadar Asya ve Fuji Haber AğıJaponya, yaz boyunca rekor sayıda covid-19 vakası görmesine rağmen.

Japonya, şu anda, ülkeye rehberli turist gruplarıyla rezervasyon yaptıran son derece sınırlı sayıda turiste izin veriyor ve Çin’in hala bazılarına sahip olmasına rağmen, tüm zengin ülkeler arasında en yavaş açılanlardan biri. en katı sınır kontrolleri

Japonya’daki hükümet yetkilileri, yenin mevcut zayıflığının iyi fırsatlar arayan turistleri çekmeye yardımcı olacağını umuyor. Kanal Haberleri Asya. Haber kaynağına göre, kabine genel sekreter yardımcısı Seiji Kihara Pazar günü aynısını söyledi.

İnceleyeceğiz[[kısıtlamalar tamamen. Bunu çok da uzak olmayan bir gelecekte yapmalıyız” dedi. Nikkei. “Japonya, sonbahar ve kış aylarında mevsimsel cazibe merkezlerine sahiptir. Yurtdışında Japonya’ya gelmek isteyen birçok insan olduğunu biliyoruz.

Ancak Japonya’nın pandeminin ilk günlerinde ne kadar başarılı olduğunu düşündüğünüzde, tüm bu açılımlar garip bir zeminde. Uluslararası turistlere yeniden açma kararı Japonya, vakaların son zamanlarda hızla arttığı tüm pandeminin en yüksek günlük vaka sayısından kurtulurken geliyor ülkenin daha önce görmediği bir şekilde.

Johns Hopkins Üniversitesi’nden alınan verilere göre, Japonya, Ağustos ayının sonunda her gün 200.000’den fazla yeni vakayla ülkenin rekor seviyelerinden aşağı, Pazar günü 81.000’den fazla yeni covid-19 vakası ve 104 yeni ölüm bildirdi. Ancak bunu, Japonya’nın bir yıl önce, 2021 Ağustos’unda günlük vaka sayılarının günde sadece 25.000 ile zirve yaptığı nispeten hafif dalgasıyla karşılaştırın.

Johns Hopkins Üniversitesi'nden pandeminin başlamasından bu yana Japonya'da günlük vaka sayılarını ve Covid-19'dan ölümleri gösteren bir grafik.

Pek çok insan, elbette, Japonya’nın büyük çoğunluğunun covid-19’a karşı aşılanmış olduğu göz önüne alındığında, pandeminin bu noktasında önemli olan gerçek sayının hastalıktan günlük ölüm sayısı olduğunu savunuyor. Japonya’daki insanların kabaca %81’i covid aşısı olurken, bu oran Amerikalıların sadece %68’i, zengin ülkeler arasında en düşük ve Sri Lanka ve Hindistan’ın arkasından geliyor. Johns Hopkins. Ama hala anlamadığımız çok şey var uzun süreli covid ve her yıl birkaç kez basitçe covid-19’a yakalanmanın insanlık için ne anlama geleceği hayatlarımızın geri kalanı için.

New York Times’a göre, ABD şu anda her gün yaklaşık 66.000 yeni vaka ve yaklaşık 400 yeni ölümle karşılaşıyor. Ancak, birçok insanın evde test yaptığı ve vakalarını yerel sağlık departmanına bildirmediği gerçeği göz önüne alındığında, bu vaka sayısı muhtemelen çok düşük bir sayıdır.

Toplam nüfusu 125 milyon olan Japonya, pandeminin başlangıcından bu yana 20,1 milyon covid-19 vakası ve 42.658 ölüm gördü. 330 milyon nüfuslu ABD, 95 milyon vaka ve 1 milyondan fazla ölüm kaydetti.

Sayısız insan hakları ihlali nedeniyle eleştirilen ve pandeminin ilk günlerinde gerçek kapsamını gizleyen Çin, sadece 972.000 vaka ve 5.226 ölüm kaydetti. Ancak turistler yakın zamanda o ülkeye sınırsız seyahat beklememeli.genel-7