iRobot Roomba cihazları, kullanıcıların bir düğmeye basarak temizleme işlevlerini etkinleştirmesine olanak tanır, ancak temelde vaat edilen diğer tüm özellikler için uygulamaya erişim gerektirir.

iRobot Roomba cihazları, kullanıcıların bir düğmeye basarak temizleme işlevlerini etkinleştirmesine olanak tanır, ancak temelde vaat edilen diğer tüm özellikler için uygulamaya erişim gerektirir.
Fotoğraf: Justin Sullivan (Getty Resimleri)

O zemin kendi kendini temizleyemez… tam anlamıyla temizlemez, özellikle de zemini temizlemek için satın aldığınız vakum robotu sunucular kapalıyken yuvasından atlamazsa.

Kullanıcılar sorunları bildirmeye başladı Roomba uygulamasıyla Cuma öğlen saatlerinde. Roomba’nın yapımcısı iRobot’un durum sayfası, tanımlanmış Amazon Web Servislerinde kesintiler oldu. Şirket, sorunu çözmek için AWS mühendisleriyle birlikte çalıştıklarını söyledi, ancak bunu bildirirken sorun hala çözülmedi.

Roomba ayrıca tweetlendi “Bazı müşteriler iRobot uygulamasına erişimde sorun yaşıyor olabilir.”

Sunucu kesintileri meydana gelir ve bu, elbette çoğu cihaz için daha sağlam özellikler için bağlantıya dayanan uygulamalarda sorunlara neden olur. Sorun, bazı kullanıcıların gerekli özelliklere hiç erişememesidir. Bir kullanıcı, çocuk kilidi özelliklerine yalnızca uygulamada erişilebildiği için Roomba’nın işini yapmasını artık durduramayacaklarını bildirdi.

Gizmodo’nun soruşturmasına yanıt olarak iRobot, rahatsızlıktan dolayı müşterilerden özür diledi ve bir video ve yazılı Talimatlar çocuk ve evcil hayvan kilitlerinin manuel olarak nasıl devre dışı bırakılacağı hakkında.

Diğer kullanıcılar Gizmodo’ya, Roombas’ları “Temizle” düğmesine basarak manuel olarak etkinleştirebilse de, elektrikli süpürgeye yalnızca belirli odaları yapmasını veya evin diğer bölümlerindeki döküntüleri önlemesini söyleyemedikleri için cihazlarının hala etkin bir şekilde kullanılamaz olduğunu yazdı.

Bu, elektronik cihazların gerekli işlevselliğe erişmek için bir internet bağlantısı gerektirdiğinde ortaya çıkan incelikli zorlukların bir başka örneğidir. Cihazlar giderek daha karmaşık hale geldikçe bu kaçınılmaz mı? Belki, ama her zaman için bir ihtiyaç var daha yeni modeller Daha fazla işlevsellik ve daha fazla özellik sunmak için herhangi bir teknoloji parçasının kullanılması, bu da şirketlerin işler ters giderse kullanıcıları için daha fazla geçici çözüm bulması gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, iRobot’un çevrimiçi perakende devi bunu açıklamasından sadece birkaç hafta sonra Amazon sunucularıyla sorun yaşaması da biraz ironik. şirketi satın almak 1,7 milyar dolara yakın. Tüketici hakları grupları, Amazon’un rekabete aykırıydı ev temizlik pazarı için rekabetini satın alarak.

09/09/22 saat 16:10 ET güncellemesi: Bu makale, iRobot’tan bir yorum içerecek şekilde güncellendi.

genel-7