Diğer platformlarda tweet paylaşmak biraz zahmetli bir süreç olabilir. Bunu kolaylaştırmak için Twitter, kullanıcıların tweet’lerini Hindistan’da doğrudan WhatsApp üzerinden paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor.

Twitter’ın bunu uygulama şekli, eskiden paylaş butonunun bulunduğu her tweet’in hemen altında görünen özel bir buton kullanmaktır. Şu anda bu özellik yalnızca Hindistan’daki Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bununla birlikte, özellik oldukça garip bir uygulamaya sahipti.

WhatsApp paylaş düğmesi, tweet’in altındaki yer imi ekleme, Direkt Mesaj yoluyla gönderme, tweet’lere bağlantı kopyalama ve diğer sosyal medya platformlarında paylaşma gibi farklı seçenekleri açan normal paylaşım düğmesinin yerini alacak. WhatsApp simgesi, işlevselliği değiştirmeden yalnızca paylaşım simgesini değiştiriyor.

WhatsApp’ın Hindistan’da 400 milyondan fazla kullanıcısı var ve ülkedeki arkadaşlarınızla ve ailenizle içerik paylaşmak için en çok kullanılan uygulamalardan biri. Bazı ofislerde bile Twitter, resmi olmayan ancak resmi bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmaktadır. Twitter, Meta’ya ait mesajlaşma uygulamasının kitlesel çekiciliğinden yararlanmaya ve daha fazla kullanıcıyı platformuna yönlendirmeye çalışıyor.

Twitter, Hindistan'da 'WhatsApp ile paylaş' işlevini test ediyor, bazı kullanıcılar için özel düğme görünüyor

Twitter Hindistan direktörü ve ürün başkanı Shirish Andhare şunları söyledi:

“Bugünden itibaren, yalnızca Hindistan’da yeni bir deney başlatıyoruz – bizim için önemli bir pazar. Ülkede Android’de Twitter kullanan kişilerin çoğu için Tweetlerdeki paylaşım simgesini WhatsApp simgesiyle değiştiriyoruz, bu nedenle en sevdikleri veya dikkate değer Tweet’leri paylaşmak Twitter’ın ötesinde bile kolay, bu da deneyimi kullanıcılar için daha açık, erişilebilir ve bütünsel hale getiriyor. onlara.”

Belirtildiği gibi, özellik şu an itibariyle Hindistan’daki Android kullanıcıları ile sınırlıdır. Ancak bunun bir deneme olduğu göz önüne alındığında, şirket bu yeni paylaşım özelliğini tamamen kaldırabilir.genel-5