Roblox, gelecek yıl 3D reklamcılığı başlatmayı planlıyor

Çevrimiçi oyun oynamak firma Roblox Şirketi Cuma günü yaptığı açıklamada, gelir akışını oyun içi satın alımların ötesinde çeşitlendirmeye çalıştığı için gelecek yıl platformunda 3D reklamcılığı başlatmayı planladığını söyledi.

Bu yılın sonuna kadar geliştiriciler ve bir avuç reklamcı ile reklamları test edecek. roblox yıllık geliştiriciler konferansında söyledi.

Roblox, daha iyi “sürükleyici reklamlar” olarak bilinen 3D reklamcılık deneyiminin yalnızca 13 yaş ve üstü kitlelere ulaşacağını söyledi.

Ancak duyuru, kötüleşen bir ekonominin reklam endüstrisini kasıp kavurmaya devam ettiği bir zamanda geldi. Snap Inc ve Facebook sahibi Meta Platformlar.

“Jailbreak” ve “MeepCity” oyunlarıyla ünlü California merkezli Roblox, kilitlenme ve yüksek enflasyonun kullanıcı harcamalarını kısmasından sonra okulların yeniden açılmasıyla sıkıntı hissetti.

Soğutma talebiyle mücadele etmek için Roblox, oyuncuların takılmaktan ve sohbet etmekten alışverişe ve konserlere katılmaya kadar her şeyi yapabileceği sanal bir alan olan “metaverse” yi ikiye katlıyor.

Şu anda gelirinin çoğunu, çocukların aksesuar veya evcil hayvan gibi oyun içi öğeler satın alarak oyuncuların avatarlarını yükseltmek için kullandıkları sanal para birimi “Robux”tan elde ediyor.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9