Apple’ın Eylül etkinliği, iPhone 14 serisi, Apple Watch 8 (yükseltilmiş bir SE modeli ve tamamen yeni bir Ultra ile birlikte) ve AirPods Pro 2. İkincisi, belki de ilk çıkışını yapan en az ilginç cihazdı.

Başvuru için AirPods Pro 2, Apple’ın yeni amiral gemisi kulaklıklarıdır. Spacial Audio, geliştirilmiş aktif gürültü iptali (ANC) ve geliştirilmiş bant genişliği bağlantısı dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik sunarlar. Yine de AirPods Pro 2, özellikle tanıdık tasarımları nedeniyle, her şeyden önce büyük ölçüde bir iyileştirme olmaya devam ediyor.

Bu, Apple için ilginç bir muamma yarattı. Orijinal AirPods Pro, olduğu gibi yeterince pahalıydı, bu nedenle lansman sırasında daha da yüksek bir fiyat etiketi tepkiyle sonuçlanabilirdi. Bu nedenle Apple, fiyatı ilk modelin fiyatıyla aynı tutmaya karar verdi – yani 249 dolar.

Ancak AirPods Pro, ikinci neslin sunduğu şeylerin çoğunu zaten sunuyor. Öte yandan, fiyat etiketlerini düşürmek, muhtemelen 179 dolardan perakende satış yapan AirPods 3 ile aralarında gerginlik yaratacaktı. Bu nedenle, görünüşe göre Apple, fiyatlarını düşürmek yerine orijinal AirPods Pro’yu durdurmaya karar verdi.

Bu bilgi ilk olarak 9to5Mac tarafından bir makale. Bununla birlikte, AirPods Pro, Apple’ın resmi web sitesinden kaldırıldıktan sonra bile diğer birçok mağazada bulunabilir.

Bu, Apple’dan bir çift kulaklık satın almak isteyen potansiyel alıcılara oldukça ilginç bir seçenek sunuyor. AirPods 3’ün fiyatı 179 $ – ancak ANC gibi birçok temel özellikten yoksunlar. AirPods Pro 2, sınıfının en iyisidir, ancak oldukça yüksek bir fiyata gelirler.

Öte yandan AirPods Pro hala mükemmel ve üçüncü taraf perakendecilerden AirPods 3 fiyatına satın alınabilir. Apple onları kesme tahtasına koyuyor, ancak yine de bir göz atmaya değer olabilir.telefon-1