AvtoVAZ Başkanı Maxim Sokolov, TASS ile yaptığı röportajda, bir sedan, station wagon ve buna dayalı “gelişmiş” bir modelden oluşacak güncellenmiş Lada Granta ailesinin Renault platformu üzerine inşa edileceğini belirtti.

“Yeni Granta” olarak adlandırılan tüm bir aileyi piyasaya sürmeyi planlıyoruz: önceki hissedarlarımız Renault’dan devraldığımız küresel CMF-B platformuna dayanan bir istasyon vagonu, bir sedan ve bir Cross station wagon ve tarafımızca sonuçlandırılacaktır.


Maksim SokolovAyrıca Fransız markası AvtoVAZ’ın otomobillerinin üretimine devam etmeyi planlamadığını da sözlerine ekledi. Bu sadece Renault’nun izniyle kullanılacak “bazı gelişmeler” ile ilgili.

Özellikle Renault markası altında – hayır. Modellerin kendileri de. Platformlar da dahil olmak üzere bazı geliştirmeleri kullanacağız. Kullanılabilecek her şeyi kullanacağız, hiçbir şeyi reddetmeyiz


Maksim Sokolov

AvtoVAZ’ın halihazırda yeni Lada Granta’nın 25 farklı prototipini yarattığı biliniyor ve piyasaya sürülmesinden önceki görevlerden biri, ithal edilen bileşenlerin yerelleştirilmesi ve dost ülkelerde üretilen yedek parçaların aranması olacak.genel-22