Geçen ay, Samsung, en yeni nesil katlanabilir telefonlarını duyurdu, Galaxy Fold 4 ve Galaxy Flip 4. Qualcomm’un en yeni ve en büyük yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1 ile birlikte geliyorlar ve bu da onlara ciddi bir ateş gücü sağlıyor. Ancak, Samsung’un en yeni katlanabilirleri yakında bazı ağır rekabetlerle karşı karşıya kalabilir. Görünüşe göre Vivo yakında bir sonraki katlanabilir telefonunu da piyasaya sürebilir. Önce MySmartPrice olarak rapor edildişirketin yakında çıkacak olan cihazı Google Play Desteklenen Cihazlar Listesi’nde görüldü ve bu da lansmanının kesinlikle yakın olduğunu ima ediyor.

Liste ayrıca Vivo’nun telefonunun doğru adını da ortaya koyuyor. Daha önce dedikodular cihazın pazarlama adının Vivo X Fold S olacağını düşünüyordu. Ancak cihaz listesinde katlanabilir cihaz Vivo X Fold Plus adıyla kayıt altına alınıyor ve V2229A model numarasını taşıyor.

Vivo X Fold Plus da yakın zamanda Geekbench’te görüldü. Listeye göre, Vivo’nun yeni cihazı Snapdragon 8+ Gen 1 silikon ile donatılmış olarak gelecek. Testlerdeki model 12GB RAM’e sahipti ancak Vivo muhtemelen yeni telefonunu başka RAM seçenekleriyle de sunacak. Kutudan çıkar çıkmaz yeni telefon Android 12 ile gelecek.

Söylentilere göre Vivo X Fold Plus, 80W kablolu ve 50W kablosuz hızlı şarjı destekleyecek 4700 mAh pile sahip olacak. Söylentiye göre Vivo’nun yeni telefonunun dış tarafında 6.53 inç FHD+ AMOLED ekrana ve her ikisi de 120Hz yenileme hızını destekleyen 8.03 inç ekrana sahip olacağı söyleniyor. Karşılaştırma için, Galaxy Fold 4’ün iç tarafında 7.6 inç, dış tarafında ise 6.2 inç ekran bulunuyor.

Kameralar açısından, Vivo X Fold Plus’ın arkasında 50MP birincil sensör, 2x zoomlu 12MP portre çekimi, 48MP ultra geniş kamera ve 8MP periskop snapper ile dört kamera kurulumuna sahip olmasını bekliyoruz. Selfie kamerasına gelince, 16MP olmasını bekliyoruz.

Vivo’nun yeni akıllı telefonunun lansmanı kesinlikle yakın olsa da, yeni telefonun fiyatı veya dünya çapında satışa sunulup sunulmayacağı hakkında hala hiçbir şey bilmiyoruz. Şirketin Nisan ayında piyasaya sürdüğü Vivo’s X Fold, yalnızca Çin’de mevcut. Bununla birlikte, Vivo’nun bu sefer yeni katlanabilirini küresel olarak satmaya karar vereceğini umuyoruz.telefon-1