Logitech, dünyanın en popüler web kameralarından bazılarını yapıyor, ancak bunları M2 MacBook Air veya M1 Pro MacBook Pro gibi en popüler bilgisayarlardan bazılarında kullanmak, mükemmel bir deneyimden daha az. Bir video görüşmesi için herhangi bir M1 veya M2 Mac’e bir tane takmak sorun değil, ancak derinlemesine ayarlar yapmak veya bu web kameralarının öne çıkan özelliklerinden bazılarını kullanmak istiyorsanız, bunu şu anda yapmak beceriksizden imkansıza kadar uzanıyor. Bunun nedeni, en yetenekli web kamerası yazılımının, Logitech YakalamaApple silikonlu bilgisayarlarda kullanılamaz.

Logitech, kimseye söylemek için fazla çaba harcamadan daha yeni Mac dizüstü ve masaüstü bilgisayarları kullanan kişiler için yazılım planını değiştirdi. Web kamerası ayarlarına ve içerik oluşturma özelliklerine odaklanan fiili yazılımı Logitech Capture’ı sunmak yerine, aralarından seçim yapabileceğiniz iki farklı ve daha az Mac uygulaması vardır: Logi Tune ve Logitech G Hub. Tune, bir nedenden dolayı eklenen takvim entegrasyonu ile Logitech gadget’ları için ayarları değiştirmenize izin veren kafa karıştırıcı bir uygulamadır. G Hub, oyun odaklı ürünler ve artık web kameraları için RGB aydınlatma ve hassasiyet ayarlarını değiştirmek isteyen oyuncular için tasarlandı.

Her uygulamanın arayüzü farklı görünüyor ve farklı ayarları değiştirmenize izin veriyor, bu nedenle hangi uygulamayı kullanacağınız konusunda bir seçeneğiniz var – bana sorarsanız, her birinde işlevselliğin ne kadar sınırlı olduğu göz önüne alındığında, çok fazla seçenek var. Ancak hiçbiri Logitech Capture kadar çok seçenek sunmuyor. Daha sıkı bir kırpma için yakınlaştırma veya resim ayarlarında bir dizi ayarlama yapma (veya bunları otomatik ayarlara ayarlama) gibi temel ayarlara erişebilirsiniz, ancak kare hızını veya çözünürlüğü ayarlayamazsınız. Bunun anlamı, bir M1 veya M2 Mac’e sahip olan kişiler, 160 dolarlık Logi StreamCam gibi hoş, nispeten üst düzey bir web kamerasında yüz izleme özelliğini kullanamaz veya yatay veya dikey yönler arasında geçiş yapamaz.

Logi Tune’un arayüzü basit, ki bu iyi. Ancak kare hızı veya çözünürlük gibi değiştirmek istediğim her özelliğe erişim sunmuyor.

Ve etkilenen bir bilgisayar kullanmadığınız sürece bu şeyler çok belirgin değildir. Web kameralarını Apple silikonu olmayan bir dizüstü bilgisayarda test ettim, bu yüzden yalnızca bir okuyucu en iyi web kamerası satın alma kılavuzumuzdaki Logitech seçimlerinden bazılarının M1 ve M2 Mac’lerde sınırlı işlevselliğe sahip olduğunu not etmek için ulaştıktan sonra fark ettim. üzerinde bir sürü yazı var Reddit bununla ilgili ve Logitech’in kendisinin sunmadığı çözümler üzerinde çalışan birçok insan. Birisi bir geçici çözümle bile başardı M1 donanımlı bir makinede çalışan Logitech Capture yazılımının önceki bir sürümünü edinmek için. Yine de benim için fırlatma sırasında çöktü.

Logitech’e Capture’ı M1 ve M2 yongaları olan bilgisayarlara taşımayı planlayıp planlamadığını sordum. Sözcü Christian Cooper söyledi Sınır “Şu anda Logi Capture’ın M1 veya M2 yongalarını destekleme planı yok. Ancak, Logitech G HUB yazılımımızda ve macOS için Logi Tune’da kamera ve video ayarları destekleniyor.”

Bu uygulamaların Logitech Capture ile özellik eşliği sağlayıp sağlamadığı (sağlamıyorlar) ve yeni yazılım stratejisinin M1 / ​​M2 Mac’lerdeki teknik bir engelden doğup doğmadığı (veya baştan beri planın bu özensizlikse) üzerine bazı takip sorularından sonra , Logitech sözcüsü Ciara Dixon, yararlı cevaplar sağlamayan bu ortak yanıt verdi.

“Logitech, Windows ve Mac dahil olmak üzere birden çok işletim sistemi genelinde farklı müşteriler için birden çok yazılım seçeneği sunuyor. Video konferans için (web kamerası, kulaklık ve Logi Dock dahil), Logi Tune kullanmanızı öneririz. Oyun ve akış için G HUB, Logitech G, Blue Microphones ve Litra Glow’dan birden fazla cihaz üzerinde kolaylık ve kontrol sunar. Streamlabs, Twitch, YouTube ve Facebook dahil olmak üzere birden fazla platformda hepsi bir arada canlı yayın ve kayıt yazılımıdır.”

Logitech G Hub'ı ve web kameraları için sunduğu ayarları gösteren iki ekran görüntüsü.

Logitech G Hub, aynı anda daha fazla özellik sunar, ancak yine de size Logi Capture’ın sunduğu tüm seçenekleri sunmaz.

Bu yazılım sorunu şu anda daha yeni Mac’ler için bir sorundur, ancak çok yakında çok daha fazla kullanıcı için bir sorun olmak üzere. En son güncellemeden itibaren Logitech, Capture uygulamasını tamamen Windows bilgisayarlar ve daha eski Intel tabanlı Mac’ler için kullanımdan kaldırmıştır. onun içinde yazılım için en son yama notları hem Windows 10 hem de birkaç macOS sürümü için, “Bu, Logitech Capture’ın son sürümüdür ve yeni yazılım güncellemeleri sunulmayacaktır. Logitech, uyumlu web kamerası ayarlarını yapmak istiyorsanız Logitech G HUB’ı indirip yüklemenizi önerir.” BT destek sayfası var tüm kullanıcılara Logitech G Hub’ı indirmeleri ve kullanıcılara Logi Capture’ı kaldırmaları talimatını verir.

Şu anda bu, bir M1 veya M2 Mac’iniz varsa Logitech web kameranızdan en iyi şekilde yararlanamayacağınız anlamına gelir. Bu sorun – Logitech’in tercihi ile – 2022’de Windows’a ve diğer Intel tabanlı Mac’lere yayılacak. Doğal olarak, daha fazla yanıt için Logitech’e tekrar ulaştık.

Logitech, web kameraları için yazılım planları konusunda daha net olana kadar, web kamerası satın alma kılavuzumuza, web kameralarıyla olan deneyiminizin kullandığınız bilgisayara bağlı olarak çılgınca değişeceğine dair bir not ekleyeceğiz.genel-2