Cebinizde bir tuğla varmış gibi etrafta dolaşmayı tercih etmiyorsanız, kötü haberim var: Apple en küçük akıllı telefonuna yeniden bakıyor gibi görünüyor.

Doğru. 2.5 trilyon dolarlık şirketin büyük düşüş etkinliği bugün yeni bir Mini’den bahsetmeden geldi ve gitti. Bunun yerine, Apple “büyük gidiyor iPhone 14 ve iPhone 14 plus ile daha da büyük,” diye açıkladı CEO Tim Cook, firmanın sıçrayan açılış konuşması sırasında.

Cook gerçek anlamda değildi; En yeni iPhone’lar geçen yıla göre fark edilir derecede daha büyük değiller (her ne kadar son birkaç yineleme, Max .45 mm derinlik kazandı.) Ancak iPhone alıcıları, en yeni özelliklerin tümüne sahip küçük bir şey istiyorlarsa, bu sefer daha az seçeneğe sahipler. iPhone 14 Mini yok ve rakip akıllı telefon hatları (örneğin: Google’ın Pixel ve Samsung’un Galaxy telefonları) uygun alternatifler sunmuyor. yapman yeterli küçük el sahipleri ağla.

Hayır, hayır, ağlamıyorum – gözümde bir şey var!

Aslında ellerim büyük ve hala Mini gibi cihazları tercih ediyorum. onlar tek elle çalıştırılması daha kolay, daha cepte taşınabilir ve tipik olarak phabletized muadillerinden daha ucuzdur. Ayrıca, daha küçük telefonları biraz daha az hipnotize edici buluyorum, bu yüzden son bir saati Instagram’da kaybolduğumu fark ettiğimde daha kolay bırakıyorlar.

Varsayımsal olarak, Apple’ın çalışmalarında beklenmedik bir şey olabilir. İlkbaharda küçük bir telefonla bizi şaşırtabilir, 2016’da iPhone 5 form faktörünün dirilişiyle olduğu gibi. Ama buna bahse girmezdim, Mini görünüşte zayıf satışlar ve Apple’ın eğilimi yeni gibi daha hantal, dizüstü bilgisayar fiyatlı el bilgisayarları iPhone 14 Pro Maks.

Birçok insan için büyük bir cihaz gayet iyi – ve böyle bir telefonu tercih ederseniz, lütfen desteğimi aldığınızı bilin. Daha büyük ekran, hareket halindeyken video izlemeyi ve e-postaları kontrol etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, ağır cihazlar, daha güçlü piller ve kamera sistemleri için daha fazla alana sahiptir.

Ya da belki, sadece belki, yeni telefonunuzun kral ceplerinde kırılmak için devasa bir telefon istersiniz. moda kargoları.

Apple’daki karar vericiler dışında kimseyi yargılamak için burada değilim. terk ettiler daha küçük iPhone SE 2018’de geri döndüler ve şimdi Mini’yi kurtararak tarihi tekrarlıyor gibi görünüyorlar. ben teselli edilemezim.

Mini kaybolurken, yine de alabilirsiniz geçen yılın modeli. Ancak Apple’dan en son özelliklere sahip küçük bir telefon istiyorsanız, şansınız kalmadı.genel-24