Bu yatırım tavsiyesi değildir. Yazarın bahsedilen hisse senetlerinin hiçbirinde pozisyonu yoktur. Wccftech.com’un bir bilgilendirme ve etik politikası vardır.

Oyun Durdur (NYSE:GME) zorlu bir makroekonomik ortamda 2022’nin ikinci çeyreği için tahmin edilebileceği gibi beklenenden daha zayıf finansal sonuçlar verdi. Bununla birlikte, hisse senedi etrafındaki duygu, kripto para borsası FTX ile bir ortaklığın sürpriz duyurusu ile kurtarıldı.

Kaynak: https://gamestop.gcs-web.com/news-releases/news-release-details/gamestop-reports-second-çeyrek-fiscal-year-2022-results

GameStop, Q2 2022 için şunları bildirdi: 1.136 trilyon dolar satışlarda, uzlaşma beklentilerinin yaklaşık 130 milyon dolar eksik olması. Şirketin Koleksiyon Ürünleri segmenti, 2021’in ikinci çeyreğinde kaydedilen 177,2 milyon $’dan 223,2 milyon $’lık satış kaydettiği için parlak bir nokta olduğunu kanıtladı.

Bununla birlikte, en büyük kazanç vurgusu, GameStop’un sürpriz bir FTX ile ortaklık. Şirket, bu hareketin arkasındaki mantığı detaylandırırken şunları kaydetti:

“Ortaklık, FTX topluluğuna ve dijital varlık pazarlarına daha fazla GameStop müşterisini tanıtmayı amaçlıyor. GameStop, yeni e-ticaret ve çevrimiçi pazarlama girişimlerinde FTX ile işbirliğine ek olarak, belirli mağazalarda FTX hediye kartları taşımaya başlayacak.”

Bu anlaşmanın mali şartları açıklanmasa da GameStop, bu işbirliği süresince FTX’in Amerika Birleşik Devletleri’nde “tercih edilen perakende ortağı” olarak hizmet edeceğini belirtti.

GameStop’un NFT pazarını Temmuz 2022’de resmi olarak başlattığını unutmayın. Platform, Loopring’in teknolojisi üzerine inşa edilmiştir ve bir Ethereum Katman 2 (L2) çözümü olan Immutable X’in yeteneğinden yararlanarak NFT’lerin bir ” karbon nötr” ve sıfır ücretli ortam. NFT yaratıcılarını cezbetmek için GameStop, Immutable X’in IMX jetonları cinsinden 100 milyon dolarlık bir fon yarattı. Sonunda şirket, dijital gayrimenkul ve oyun içi görünümler de dahil olmak üzere milyarlarca düşük maliyetli, oyun içi dijital varlık ve NFT’ye ev sahipliği yapmayı ve böylece gelir üretimi için oldukça büyük bir yeni kaynak yaratmayı hedefliyor.

GameStop, tüm NFT satışlarında yüzde 2.25 ücret alıyor. Bununla birlikte, küresel NFT satışlarının son haftalarda en düşük seviyeye ulaşmasıyla birlikte, bazı analistler bu varlık sınıfı için en yüksek büyüme aşamasının sona erdiğini iddia etmeye devam ediyor ve GameStop’un bu geç aşamada yıldızdan daha az ışıkta bu segmente geçişini sağlıyor.

Kaynak: https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/gme

Yine de FTX ortaklık haberi GameStop paylaşımlarındaki hayvan ruhlarını canlandırmaya yetti. Bir örnek olarak, hisse senedi şu anda mesai sonrası işlemlerde yaklaşık yüzde 10 arttı.genel-17