Brahmāstra – Cuma günü sinemalarda – yapımı altı yıldır süren büyük bir gösteri. Wake Up Sid film yapımcısı Ayan Mukerji, doğaüstü unsurlarla harmanlanmış romantik bir peri masalı örerek Hint sinemasının en büyük filmi olabilecek bir film yaptı. Öncelikle Bulgaristan’da çekilen Brahmāstra: Birinci Bölüm – Shiva, modern bir senaryoda çeşitli Hindu mitlerini keşfederek, Hindistan’ın kendi sinema evreni olan ‘The Astraverse’i başlatan ve muhtemelen diğer göksel silahları kazacak olan planlı bir üçlemenin ilkidir.

Birden fazla gecikme, bir pandemi ve iki COVID-19 karantinasının ardından Mukerji’nin tutku projesi nihayet gerçekleşmek üzere. Karan Johar tarafından üretilen Brahmāstra, İngiltere merkezli bir FX evi olan Double Negative ile birlikte çalıştığı bir ton görsel efekt içeriyor. Dune ve Inception gibi Hollywood’un gişe rekorları kıran filmlerindeki çalışmalarıyla tanınan şirket, filmi bugün bildiğimiz şekliyle tasarlamak için Hindistan’ın Prime Focus’u ile işbirliği yaptı.

“Tüm ön prodüksiyonumuz ve onu yapmak için harcadığımız yıllar, tamamı London VFX House DNeg teknisyenleriydi. Görsel efektleri nasıl elde ederiz? Bu hikayeyi beyaz perdeye nasıl çevirebiliriz? Hindistan’da görsel efektlerin, film bütçelerinin ve teknolojinin sınırlandığı bir seviye var” dedi. röportaj yapmak.

Brahmāstra, Avatar, Vikram Vedha ve Daha Fazlası: OTT ve Sinemalar için Eylül Film Rehberi

sette brahmastra yapmak brahmastra

Ranbir Kapoor, Alia Bhatt ve yönetmen Ayan Mukerji Brahmāstra setinde
Fotoğraf Kredisi: Dharma Productions

Amazon’un The Rings of Power’ında dünyanın geri döndüğü Yüzüklerin Efendisi’nden ilham alan Mukerji, büyük bir tiyatro harikası sunarak izleyicileri beyazperdeye çekmeyi planlıyor. Tanıtımın tamamen A-list Bollywood oyuncu kadrosu ve daha önce Hint sinemasını hiç süslemeyen kozmik uzaydan ilham alan CGI tarafından yönlendirildiği göz önüne alındığında, çevreleyen yutturmaca bu çalışmanın göstergesidir. Mukerji, antik Hindu kültürünü modern bir Hintlinin merceğinden yeniden canlandırmaya çalıştığını not etse de, olay örgüsünün ayrıntıları hâlâ gizli.

“Film, modern Hindistan’ın, birçok yönden ülkemizin olduğu şey olan eski Hint güçlerinin hissi ile bir tür buluşma yeri. Mesela modern dünyada yaşıyoruz ama Hintliler biraz manevi, inanca yakın, ilahi bir şeyin bizi birbirine bağladığı ya da etrafımızda dolandığı hissine yakın” dedi. röportaj yapmak.

Bununla birlikte, Brahmāstra hakkında bilmeniz gereken her şey burada: Birinci Bölüm – Shiva.

Hindistan’da Brahmāstra çıkış tarihi

Brahmāstra: Birinci Bölüm – Shiva, 9 Eylül’de Hint sinemalarında standart 2D, 3D, IMAX 3D ve 4DX 3D olarak yayınlanacak. Star Studios, RRR direktörü SS Rajamouli’nin Telugu, Tamil, Malayalam ve Kannada dublajlı versiyonlarını “sunması” ile Hindistan’daki dağıtımı üstlenecek.

Ana şirket Walt Disney Studios, 9 Eylül’de ABD ve Kanada’da gösterime girecek olan Brahmāstra’nın dünya çapında yaklaşık 3.000 ekranda gösterime girmesini sağladı.

Brahmāstra biletleri önceden rezervasyon

Brahmāstra biletleri 5 Eylül’de tüm büyük Hint sinemalarında (PVR, INOX ve Cinépolis) ve BookMyShow ve Paytm çevrimiçi portallarında yayınlandı. Önceden rezervasyon yalnızca standart 2D, 3D ve IMAX 3D formatları için etkinleştirilirken, 4DX sürüm biletleri çıkış gününde alınabilir.

Brahmāstra: Birinci Bölüm – Shiva’nın, açılış günü için 1 lakh’ın üzerinde bilet sattığı ve COVID-19 pandemisinin başlangıcından bu yana en yüksek gelişmiş rezervasyon oranlarını yakaladığı bildirildi. Yalnızca INOX ilk hafta sonu için 1.25 lakh bilet sattı, Gadgets 360 onaylayabilir.

İlk Brahmāstra filmi, bazı şehirlerde Cuma günü sabah 8’de açılıyor, gün boyunca daha fazla gösteri planlanıyor ve son gösterimler 23:30’da başlıyor.

Brahmāstra bütçesi

İlk Brahmāstra filminin yapım bütçesinin Rs olduğu ortaya çıktı. 410 crore, bugüne kadarki en pahalı Bollywood filmi yapıyor – Rajamouli’nin Telugu dilindeki RRR’sinin ve Rajnikanth liderliğindeki Tamil dilindeki 2.0’ın hemen gerisinde kalıyor. Tabii ki, bu Rs. 410 crore bütçe, endüstri için standart olan baskı ve tanıtım giderlerini içermez.

Brahmāstra oyuncuları

Shamshera olan gişe felaketinin ardından Ranbir Kapoor, Brahmāstra ile bir dönüş bekliyor. Burada, Agnyāstra’nın yani ateş elementinin gücüne sahip, kaygısız, genç bir DJ olan Shiva’yı oynuyor. Onu, Nickelodeon’un Avatar’ındaki ateş bükücü gibi düşünün, alevlere karşı dayanıklı olmasının yanı sıra onları yıkıcı silahlar olarak da kullanabiliyor. başlık olduğunu öğrenince astra Yanlış ellere düşme tehlikesiyle karşı karşıyaysa, parıldayan güçlerini yönlendirmeyi ve savaşmayı öğrenmesi gerekiyor.

Alia Bhatt (Sevgililer), bir noktada Brahmāstra’nın bir parçası ile emanet edilen aşk ilgisi Isha’yı oynuyor. A Tanıtım çünkü film, efsanevi silahın aslında disk şeklinde olduğunu – Elden Ring’deki Dectus Madalyonuna benzer şekilde dünyanın farklı yerlerine dağılmış ve dağılmış olduğunu ortaya çıkardı. Bu, kahramanlarımızın parçaları avlamak zorunda kalacağı için filmin neden birden fazla yerde çekildiğini açıklar. Karakterine gelince, devam edecek çok fazla bilgi yok, ancak Brahmāstra fragmanındaki hızlı bir alay, Jal Āstra’nın (su) kontrolünün onda olduğunu ima ediyor.

Netflix Eylül 2022 Bültenleri: Jamtara 2, Fabulous Lives of Bollywood Wives 2, Cobra Kai 5 ve Daha Fazlası

brahmastra shiva ve yatsı brahmastra shiva ve yatsı

Shiva, Isha ile romantik bir ilişki kuran, gelecek vadeden bir DJ.
Fotoğraf Kredisi: Dharma Productions

Bollywood efsanesi Amitabh Bachchan, ışığın kılıcı Prabhāstra’yı kullanan Brahmanş’ın lideri Guru Arvind olarak bu listede üçüncü sırada yer alıyor. Antik çağın yeminli bir koruyucusu olarak astralar, o Shiva’yı öğrenir ve Brahmāstra’nın güçlerini kullanmak için yardım ister – tüm varlıkları yenebilir. Tahmin edeceğiniz gibi, Shiva’ya bir “Guru” rolünü üstleniyor, onu silahlarla ilgili zengin tarih konusunda aydınlatıyor ve savaşın başlaması için onu eğitiyor.

Çatışmaya öncülük eden Mouni Roy (KGF: Bölüm 1), kıyafeti ve temel aurası komik bir şekilde Marvel Sinematik Evreninden Scarlett Witch’e benzeyen Junoon, the Queen of Darkness rolünde. Lord Shiva’nın saygı duyulan bir adananı olarak Junoon, doğaüstü silahın izini sürmeye yardımcı olacak bir ordu kurdu, ancak motivasyonuyla ilgili ayrıntılar ve daha büyük planlar susuyor.

Sırada, Nandi Astra’nın bir sanatçısı ve kullanıcısı olan Anish rolündeki Nagarjuna Akkineni (83) var. Doğrudan Guru Arvind’in kemerinin altında hizmet ederek, gelen tüm saldırıları etkisiz hale getirmek için bin boğanın astral projeksiyonunu serbest bırakarak Shiva ile birlikte çalışır. İttifak aynı zamanda kutsal Nandi’nin bir araç olarak hareket ettiği Hindu mitolojisiyle de uyumludur. vahana Lord Shiva için. Bununla birlikte, Nagarjuna’nın Brahmāstra’daki görünümü “önemli” bir kamera hücresiyle sınırlıdır. “Başlangıçta bunu yapmaktan biraz şüpheliydim. Ama Ayan gelip bana sunduğunda – tüm senaryo harikaydı, harikaydı. Ve senaryo vizyonunu ve içine dökülen tutkuyu görmek […] anında, ondan sonra tereddüt bile etmedim,” Nagarjuna söz konusu dökümüne gelince.

nagarjuna brahmastra anish

Nagarjuna Akkineni’nin Anish’i bin boğa gücündeki Nandi Astra’yı kullanıyor
Fotoğraf Kredisi: Dharma Productions

Bir başka ilgi çekici kamera hücresi, Vanarāstra ile donanmış isimsiz bir bilim adamını oynayan Shah Rukh Khan’dan geliyor. Anish’e benzer şekilde, “ilahi” bir maymunun (Hanuman) gücünü toplayabilir ve bir şimşek enerjisi aurasını dağıtırken büyük yüksekliklere sıçramasına izin verebilir.

Bu arada, güreşçiliğe dönüşen aktör Saurav Gurjar, Bollywood’daki ilk çıkışını Junoon’un önemli bir uşağı olarak yapıyor. “Olumsuz bir rol oynarken görüleceğim. Hindistan’da geçen bir modern zaman filmi. Ama ona Brahmāstra denmesinin nedeni, filmdeki enerjilerin, bilgeliğin ve güçlerin eski Hindistan’dan gelmesidir” dedi.

ayan mukerji brahmastra ayan mukerji

Yönetmen Ayan Mukerji (sağda) en iyi ‘Wake Up Sid’ ve ‘Yeh Jawaani Hai Deewani’ ile tanınır.
Fotoğraf Kredisi: Dharma Productions

Brahmāstra özeti

İşte Walt Disney Studios’tan Brahmāstra Birinci Bölüm: Shiva’nın resmi özeti:

Günümüz Hindistan’ında geçen anlatı, Eski Vedik zamanlardan beri Brahmānsh adlı bir grup tarafından korunan güç Astralarının varlığı etrafında dokunmuştur. Adını tanrıların en güçlü silahından alan bu Astraların en güçlüsü Brahmāstra’dır. Gizemli bir karanlık güç, bugün bildiğimiz evreni tehdit eden Brahmāstra’yı uyandırmaya çalışıyor.

Yeni film, kahraman Shiva’nın (Kapoor) Brahmānsh ve Brahmāstra ile olan gizemli bağlantısını öğrendiği Astras’ın bu büyülü dünyasına yolculuğunu görüyor. Shiva, hem ilahi bir kahraman olarak kendi kaderi hem de içinde yaşayan büyük güç – Ateşin gücü – hakkındaki gerçeği keşfeder.

Brahmāstra römork

Dharma Productions, 15 Haziran’da Brahmāstra’nın dış tanrıları ve onların temel güçlerini çevreleyen önermeyi detaylandıran fragmanını açıkladı. Üç dakikalık fragmanın iyi bir kısmı, aynı zamanda Shiva ve Isha’nın tomurcuklanan romantizmine de değindi. astralar ve koruyucuları varlıklarını bildirerek onu evreni kurtarma görevine gönderdiler.

3 Eylül’de stüdyo, tüm eski Hintlilere daha derin bir bakış sunan bir yayın öncesi promo da yayınladı. astralar filmde yer alacak. Nag Dhanush’un sahibi yılan şeklini alan temel okları fırlatabilirken, Pawanāstra’ya sahip olan açıklanmayan karakter rüzgarın gücünü bükebilir.

Brahmāstra incelemesi

Brahmāstra: Birinci Bölüm – Shiva için ilk incelemeler, yayın gününde saat 10:00’a kadar ambargoya tabi tutulur.

Brahmāstra afişi

İşte Brahmāstra için resmi afiş: Birinci Bölüm – Dharma Productions’tan Shiva:

brahmastra afişi brahmastra afişi

Brahmāstra: Birinci Bölüm – Shiva resmi afişi
Fotoğraf Kredisi: Dharma Productions
genel-8