Sırasında Apple’ın bugün düzenlediği Far Out etkinliğinde şirket, sınıfının lideri giyilebilir ürününün yeni neslini tanıttı: Apple Watch Serisi 8.

Bilinen 45 mm ve 41 mm kasa boyutlarıyla gelen Apple Watch Series 8, saatin aynı dış tasarımını koruyor. 7. Seri. Daha önce, akıllı saatin ilk büyük yeniden tasarımını talep eden bazı söylentiler vardı, ancak bunun bu yıl olmayacağı açık. Yeni Watch Ultra’yı saymazsak tabii!

Watch Series 8, bildiğimiz ve sevdiğimiz aynı zarif, cilalı ve yuvarlak sincap şekline sahiptir. Bununla birlikte, bu yıl Watch Series 8 renk seçeneklerinde bazı değişiklikler var:

  • Alüminyum model: Starlight, Midnight, Product RED ve Silver
  • Paslanmaz çelik model: Gümüş, Grafit ve Altın

Bununla birlikte, kaputun altında bir dizi iyileştirme ile birlikte geliyor, ancak bunlara geçmeden önce, muhtemelen temelleri bilmek istersiniz: ne zaman kullanılabilir olacak ve ne kadara mal olacak!

Apple Watch Series 8 çıkış tarihi ve fiyatı

Apple Watch Series 8 çıkış tarihi 16 Eylül olarak belirlendi. Bugün 7 Eylül’den itibaren ön sipariş verebileceksiniz. Bu ürünü bekliyorsanız bunu yapmak akıllıca bir hareket olabilir, çünkü ilk sarf malzemeleri yetersiz Başlangıçta çok uzun sürme eğilimindedir.

Neyse ki, Watch Series 8 fiyatı, Apple Watch GPS’in olağan giriş noktası olan 399 dolardan başlıyor. GPS + Hücresel modeli 499 dolardan başlıyor. Tabii ki daha küçük, 41 mm’lik modele fiyat etiketleri eklenmiş.

Apple Watch Series 8’deki yenilikler neler?

Bu harika bir soru!

Henüz kan basıncınızı tam olarak ölçemese de, Watch Series 8, yumurtlama dönemlerini doğru bir şekilde tespit edebilecek yeni bir vücut ısısı sensörü ekliyor. Sıcaklık sensörü ayrıca çeşitli uyku aşamalarının algılanmasını da iyileştirecek, ancak genel olarak sıcaklığınızı ölçmek için kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil. Apple henüz bundan bahsetmedi, ancak söylentiler bu yeteneğin daha sonraki bir tarihte geleceğini söyledi.

WatchOS 9’un yeni özellikleri

Watch Series 8, en yeni watchOS 9 ile geleceğinden, doğrudan bazı yeni nesil akıllı saat işlevleriyle gelecek.

Sağlıkla ilgili dikkate değer yeni özelliklerden biri, düzensiz kalp aktivitesinin saptanmasına ve zamanında gösterilmesine hizmet etmesi gereken AFib izlemedir.

Saat yüzlerindeki değişiklikler Astronomi, Ay Takvimi, Oyun Zamanı ve Metropolitan’da bulunur.

Watchface tasarımı tartışmasız Apple Watch’un en güçlü kıyafeti olmasa da, watchOS 9 spor izleme alanında büyük iyileştirmeler getirdiği için antrenman işlevselliğini ikiye katlıyor.

Özel antrenmanlar ayarlama özelliğine ek olarak watchOS 9, çok sporlu bir devre sırasında mevcut disiplini (koşu, bisiklete binme veya yüzme gibi) otomatik olarak algılamak için tasarlanan yeni Çoklu Spor özelliği ile dayanıklılık sporlarını takip etme yolunda büyük bir adım atıyor.

Belirtildiği gibi, ilk Apple Watch kaynağı süper sağlam değil, bu nedenle yeni Watch Series 8 modellerinden herhangi birini izliyorsanız, bugün 7 Eylül’den başlayarak sağlık takıntılı akıllı saati ön sipariş vermeyi düşünmelisiniz. 16 Eylül’de raflarda yerini alacak.telefon-1