'Ben Casus Değilim:' başlıklı makalenin resmi  İsrail Savunma Bakanının Hizmetçisine İran Bağlantılı Hackerlar İçin Bilgisayara Kötü Amaçlı Yazılım Yüklemeyi Teklif Ettiği İçin Üç Yıl Hapse Mahkûm Edildi

Fotoğraf: Amir Levy (Getty Resimleri)

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz’ın eski hizmetçisi, İran bağlantılı bilgisayar korsanlarından nakit karşılığında yetkilinin bilgisayarına kötü amaçlı yazılım bulaştırmaya çalıştığı iddiasıyla üç yıl hapis cezasına çarptırılacak. Temizlikçi, BBC notlar10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası gerektiren casusluk suçlamalarıyla yargılanmaktan kaçınmak için bir savunma anlaşması yapmayı kabul etti,

Birkaç yıldır Gantz’ın evinde çalıştığı bildirilen 38 yaşındaki bir Lod sakini olan temizlikçi, geçen Kasım ayında tutuklandı ve casusluk suçlamasıyla vuruldu. Bir iddianameye göre tarafından tespit edildi Temizlikçi Business Insider, iddiaya göre Telegram üzerinden Black Shadow olarak bilinen bir bilgisayar korsanlığı grubunun üyelerine ulaştı. Yaklaşık 7.000 $ karşılığında, temizlikçi iddiaya göre kabul edildi bilgisayar korsanının bilgilerini Gantz’ın evinden beslemek ve hatta iddiaya göre kirli bir USB cihazını Gantz’ın bilgisayarına bulaştırmak için takmayı teklif etti. Bunun da ötesinde savcılar, temizlik görevlisinin eve erişimi olduğunu kanıtlamak için savunma bakanının bilgisayarının ve diğer eşyaların fotoğraflarını bilgisayar korsanlarına gönderdiğini iddia ediyor.

İçinde Beyan için sağlandı İsrail Zamanları, eski temizlikçinin avukatı “casus olmadığını” söyledi ve müvekkillerinin bilerek İran için casusluk yapmaya çalışmadığını savundu. Bu önemli çünkü belki duymuşsunuzdur, İsrail ve İran tam olarak iyi ilişkiler içinde değiller.

Avukatlar, “Bu, kendini borca ​​bulaşmış ve bir güvenlik ihlali tespit eden bir adam hakkında” dedi.

Öte yandan temizlikçinin, aslında bilgisayar korsanlarını hızlı bir şekilde ele geçirmeyi amaçladığını iddia ettiği bildirildi.

Temizlik görevlisinin, “Beni tutuklamadan önce birkaç gün bekleselerdi, casus olmadığımı görürlerdi” dedi. İsrail Zamanları. İranlıları kandırmak ve onlara herhangi bir fotoğraf veya belge göndermeden paralarını almak istedim” dedi.

İsrail’in dahili Shin Bet güvenlik servisi kabul edilmiş inceleme sürecinde temizlikçinin işe alınmasına yol açan “sayısız başarısızlıklar” buldu. Temizlikçinin tutuklanmasının ardından yapılan soruşturmada, temizlikçinin tutuklandığı belirlendi. daha önce beş mahkumiyeti ve dört hapis cezası vardı. Şüphelilerden ikisinin banka soygunlarına karıştığı iddia edildi.

Black Shadow’un geçen yıl İsrailli yetkilileri hedef alan bir dizi hackleme operasyonunun arkasında olduğu bildirildi. Grubun geçtiğimiz Ekim ayında erişim kazandı İsrail web barındırma hizmeti Cyberserve sunucularına. Aylar sonra grup yayınlanan Atraf adlı İsrailli bir LGBTQ arkadaşlık sitesinden çalınan isimler ve şifreler. Kara Gölge, çoğu siber suçlu gibi hızlı para kazanmaya çalışan kurbanlarla özel olarak pazarlık yapmak yerine, hassas belgeleri halka sızdırma ve dikkatleri hedeflerine çekme eğilimi gösterdi. Bu hacktivist eğilim, güvenlik analistlerinin grubun ideolojik olarak İran hükümetiyle uyumlu olduğunu öne sürmelerine yol açtı. İsrail ve İran genel olarak hızlandı Son yıllarda birbirlerine karşı siber çatışmalar yaşanıyor.genel-7