Kendinizi bir ev satın alabileceğiniz bir konumda bulacak kadar şanslıysanız, kısa süre sonra kendinizi sürekli bakım gerektiren çim ve yabani otlarla dolu bir avluya sahip olma gibi şanssız bir durumda bulacaksınız. İle çimlerini koruma görevini basitleştirin bir ormana dönüşmekten, bir YouTuber tam süpervizör oldu ve yüksek güçlü, çim kesen bir lazer yarattı.

Çim bakımını otomatikleştirmenin, tüm zor işi bir robotun yapmasına izin vermek gibi başka yolları da vardır, ancak robotik biçme makineleri, robotik elektrikli süpürgelerden biraz daha fazla denetim gerektirir. Robo-biçme makineleri, haftalarca büyüyen çimleri işlemek için tasarlanmamıştır; bunun yerine çimleri daha sık biçerler, böylece her geçiş hafif bir düzeltme olur. Bu, ev sahiplerinin çimleri enkaz, alet ve hatta oyuncaklardan uzak tutma konusunda sürekli uyanık olmasını gerektirir. Bir robovac yanlışlıkla bir Lego tuğlasını emerse, geri almak kolaydır. Bir robot makinesi yanlışlıkla bir hortumun üzerinden geçerse, arkasında onarılamaz bir parçalanmış pislik bırakır.

Bir CNC kesme makinesinden (yeşil bir lazer işaretçiden yaklaşık 8.000 kat daha güçlü) yüksek güçlü bir 40W mavi lazeri motorlu bir yalpalamaya takmak ve ardından ışınını eski bir kamera merceğiyle daraltmak bir robot makinesine daha kolay bir alternatif mi? Muhtemelen hayır, dürüst olmak gerekirse. daha güvenli mi? Kesinlikle hayır. Bama yapar bakmak çok daha serin, ile birlikte ışın yavaşça sallanan ileri geri kavurucu bitki yaşamı ve sonunda ortaya çıkan diğer her şey yol.

Çimlerimi LAZER ile Biçmek !!!

“Bunu evde denemeyin” Git burada söylemeden, ama yine de söyleyeceğiz: bu muhtemelen asla filme alınmaması ve dünyayla paylaşılmaması, hatta denenmemesi gereken bir hack. ilk başta. BTest edildikçe ve kademeli olarak geliştirildikçe ortaya çıkan zorlukları görmek ilginç.

Komşuları güvende tutmak için, lazerli biçme makinesi hafif bir tepeye karşı test edildi, bu nedenle ışın her zaman önündeki yükseltilmiş zemine işaret etti. Lazer, otları ve yabani otları gerçekten dilimleyecek kadar güçlüdür, ancak çoğu zaman, sadece bitkileri zayıflatır, hangi kavurma noktasında devrilir. Bu, yavaş yavaş lazerin etkinliğini azaltır ve yolunda dilimlenmiş ve düşmüş bitki ömrü biriktikçe erişimini azaltır.

Işını daha da daraltmak ve tek bir lazer diyotunu bir dizi 24 daha küçük diyotla değiştirmek, onun performansını iyileştirdi. performans, ancak performans, bir hafta içinde yalnızca altı ila sekiz fit uzunluğundaki küçük bir çim alanını kesebilen bir çim biçme makinesi için cömert bir terimdir. yapımcı yaptı yükseltmek monte ederek lazer emitörü lazeri geliştirmek için zaman içinde yavaşça ilerleyebilen otomatik bir RC aracınabitki ömrünü kısaltma yeteneği, ancak günde yaklaşık iki metrelik bir azami hız ile, çim bakımını işlemek ve otomatikleştirmek için hala acı verici bir şekilde yavaş bir yoldur.

Mesele bu değil, diye düşündü. Mesele, Yaşlı Ben’in bir zamanlar bize öğrettiği gibi, mümkün olan en medeni şekilde kesmektir.genel-7