Görüntülü aramalarla ilgili en büyük sorunlardan biri, yeni bir Google Meet güncellemesi sayesinde yakında çözülebilir.

Video konferans hizmeti, artık bir aramaya katılan toplantı katılımcılarının ses seviyesini otomatik olarak ayarlayacağını ve umarız sağır edici selamlamalara son vereceğini açıkladı.

Google Workspace, değişikliğin, farklı cihazlar kullanan katılımcılar aynı toplantıya telefonla katıldığında ortaya çıkan ve “hacim farklılıklarına” yol açan önceki sorunlardan esinlendiğini söylüyor.

Google Meet hacmi

İçinde bir blog yazısı (yeni sekmede açılır) Haberi açıklayan Google, güncellemenin umarız “daha az kesintiyle daha yumuşak toplantılara” yol açması gerektiğini kaydetti.

Kullanıcıların, çoğu işletme ve kurumsal hesapta varsayılan olarak etkinleştirilen Google Meet’in gürültü engelleme özelliklerini etkinleştirdiklerinden emin olmaları gerekir. Diğer kullanıcılar bunu açabilir (yeni sekmede açılır) tıklayarak Daha fazla seçenek > Ayarlar > Ses > Gürültü engelleme Bir toplantıya katılmadan önce seçenekler.

Güncelleme şimdi kullanıma sunuluyor ve Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus, Teaching and Learning Upgrade, Frontline ve Bireysel müşteriler tarafından kullanılabilir.

Google Meet, bir aramaya katılmadan önce tüm katılımcılar için aydınlatma seviyelerini ayarlayarak tüm kullanıcıların görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

Hizmet, yakın zamanda bu özelliği arka plan efektlerinin kalitesini iyileştirmek için genişletti ve Google Meet’i arka planı ön plandan ayırmada daha iyi hale getirdi; bu da ışık ayarı ve arka plan bulanıklığı gibi özellikler kullanıldığında çok daha temiz bir etki sağlıyor.

Bu, kullanıcıların bir video görüşmesi öncesinde ve sırasında arka plan bulanıklığı, arka plan resimleri ve stiller gibi efektlere hızla erişmesine olanak tanıyan yeni bir Meet ayarları panelinin kullanıma sunulmasıyla birlikte geldi.

Google Meet ayrıca yakın zamanda video akışınızı paylaşmayı kolaylaştırdı, yani çevrimiçi sunumlar başlatmak veya ekip toplantılarını başlatmak yakında çok daha az stres içerecek ve ayrıca tüm katılımcıların kendi video akışlarını herkesle paylaşmasına olanak tanıyacak.genel-6