AMD Ryzen 9 7950X, nihayet bu ay geldiğinde gezegendeki en güçlü işlemci olacak şekilde şekilleniyor ve hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli iş yüklerinde yeni performans seviyeleri vaat ediyor. Amiral gemisi Zen 4 CPU’nun ne kadar güçlü olduğu henüz görülmedi, ancak yeni kıyaslamaların onu Intel Core rekabetinin çok önüne koyduğu iddia ediliyor.

Chiphell forumlarında bir gönderi nm68gus (aracılığıyla 9550pro), Cinebench R23’te sadece 39.000 puan alan bir AMD Ryzen 9 7950X’in mühendislik örneğini gösteriyor gibi görünüyor. Güç tüketimi gibi test sistemiyle ilgili diğer ayrıntılar zeminde zayıf olsa da, en azından bu puanı elde etmek için su soğutmanın kullanıldığını biliyoruz.

Intel Core i9 12900K ile karşılaştırıldığında, AMD Ryzen 9 7950X, Team blue’nun mevcut amiral gemisinin çok çekirdekli performansının yaklaşık 1,4 katını sunuyor. video kartı. Raptor Lake olarak da bilinen yaklaşan 13. Nesil Core serisindeki en iyi oyun CPU’sunu bile kolayca geçebilir ve takımı zor bir noktada bırakabilir.

Tüm sızıntılarda olduğu gibi, bu sonuçları bir tutam tuzla almalıyız, ancak AMD Ryzen 7000 işlemcilere el koymak ve bunları kendimiz test etmek için sabırsızlanıyoruz. Oyun PC’nizi team red’in yeni çipleriyle yükseltmeyi düşünüyorsanız, yeni Zen 4 CPU’nuz için “en iyi nokta” DDR5 RAM hızının ne olduğunu bildiğinizden emin olun.oyun-2