Yararlı bir oyuncu, eleştirmenlerce beğenilen MMORPG için Stardew Valley benzeri yan aktivitede nadir görülen hayvan yumurtlamalarını boşa harcamaktan kaçınmak için önemli bir FFXIV Island Sanctuary PSA’sını paylaştı. Final Fantasy XIV’ün övgüler listesine ‘en iyi çiftçilik oyunlarından birinin’ eklenmesi, FFXIV 6.2 güncellemesinin bir parçası olarak geldiğinde biraz sürpriz oldu, ancak oyuncular adalarının potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için hevesle uzaklaşıyorlar.

Adanızı yönetmenin en zorlayıcı kısımlarından biri, çevrede bulunabilecek çeşitli hayvanları toplamaktır ve bunlar arasında en zor olanı, belirli zamanlarda veya belirli hava koşullarında ortaya çıkabilen nadir hayvan yumurtlamalarıdır. Black Chocobo, gökkuşağı rengindeki Dodo of Paradise, tuhaf, baykuş benzeri Paissa ve oldukça muhteşem, kabarık Twinklefleece gibi bu özel yaratıklar.

Bununla birlikte, bu nadir yumurtlamaları avlamayı amaçlayan kullanıcılar, özellikle tehlikeli bir nüansın farkında olmalıdır – bu, dikkatli olmazsanız, nadir görülen bir yumurtlamanın boşa gitmesine neden olabilir. Olarak Reddit kullanıcısı FlareHeart Açıklıyor, meranızda tam bir hayvan listeniz olduğunda, oyun sizden yakaladığınız yeni yaratıklara yer açmak için birini serbest bırakmanızı isteyecek. Ancak, bakım altında olan veya geri alınacak malzemeleri bulunan bir hayvanı serbest bırakamazsınız.

FlareHeart’ın durumunda, hafta sonu için dışarı çıkmadan önce mevcut tüm hayvanlarını bakıcılar ve yüksek kaliteli yem yardımı ile ayarlamışlardı. Ancak, daha sonra, yakalanması zor Beachcomb yengecinin yumurtlama penceresinin sadece beş dakika içinde açılmak üzere olduğunu fark ettiler. Şans eseri, Sahil Tarağı ortaya çıktı ve oldukça şaşırtıcı 20 ağı yaktıktan sonra onu başarılı bir şekilde ele geçirmeyi başardılar. Ancak o zaman minik yengeci tutamadılar çünkü tüm yaratıkları bakım altındaydı ve serbest bırakılamamıştı. Otlaklarına geri dönmenin bir yolu olmadığı için tek seçenekleri ne yazık ki Beachcomb’un bir kez daha suya düşmesine izin vermekti.

Konudaki diğer birkaç kullanıcı, aynı sorunla karşılaştıklarını söylüyor ve bunun sonucunda Goobbues ve Twinklefleece’leri kaçırdıklarını söylüyorlar. Bazıları ise farkında olmadan kendilerini benzer bir duruma sokabileceklerini söyleyerek FlareHeart’a teşekkürlerini ilettiler. Square Enix’in gelecekte bunu ayarlamaya çalışması olasıdır, ancak şimdilik mesaj açıktır – tam bir ahır bakım altında olan FFXIV Island Sanctuary nadir yumurtlamaları için avlanma.

FFXIV Island Sanctuary rehberimiz, başlamak için bilmeniz gereken her şeye sahipken, FFXIV Island Sanctuary hayvanları rehberimiz, en iyi oynadığınız süre boyunca bulabileceğiniz çeşitli yaratıklar için tüm konumlara ve materyallere sahiptir. Bu arada, FFXIV The Rising 2022 etkinliği Oyunun dokuzuncu yıl dönümünü hayranların en sevdiği karakter Emet-Selch’in saat gibi çalışan bir minyonu da dahil olmak üzere özel ödüllerle kutluyor.oyun-2